Uczyli się jak można uratować komuś życie! To był bardzo ciekawy festyn [zdjęcia]

 

Za nami bardzo udany festyn, który odbył się w Skrzyszowie. Przyświecało mu hasło „Każdy z nas może uratować komuś życie”. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Projektu grantowego LGD U ŹRÓDEŁ „Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych” w ramach PROW 2014-2020.

Festyn oprócz zabawy spełnił również edukacyjną rolę: były pokazy pierwszej pomocy, konkurs wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pogadanki z uczestnikami, którzy uzyskali tytuł ratownika w kursie zorganizowanym przez OSP w Skrzyszowie w ramach tego projektu. Z dużym zainteresowaniem obserwowane były pokazy jak pomóc w przypadku zatrzymania akcji serca, poparzeniach, zadławieniu, złamaniach i innych przypadkach, które mogą się zdarzyć również nam lub naszym bliskim. Wszyscy podziwiali wyposażenie nowoczesnych samochodów strażackich z OSP w Petrykozach i OSP w Gowarczowie, które wyposażone są również w urządzenia do ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy, a dzieci skorzystały z przejażdżki tymi autami i ochłody w kurtynie wodnej.

Pogoda dopisała dla prawie 100 uczestników festynu. Dzieci korzystały głównie z urządzeń zabawowych, ale i w konkursie wiedzy o pierwszej pomocy wykazały się bezbłędną znajomością tematu, dorównując dorosłym, za co wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy uczestnicy festynu zostali wyposażeni w elementy odblaskowe (kamizelki, paski, breloki) poprawiające bezpieczeństwo i widoczność pieszych na drodze, bo taki drobny przedmiot może nam uratować życie.

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze