Wicewojewoda wyjaśniał, jak dostać 500 plus według nowych zasad

Trwa akcja informacyjna dotyczącą rządowego programu „Rodzina 500+”. Jednym z jej przystanków była Ruda Maleniecka. Przed Gminnym Centrum Kultury stanął namiot, przed którym na mieszkańców czekał wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Akcja informacyjna prowadzona przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki rozpoczęła się w Kielcach 24 czerwca i potrwa do 31 lipca. W jej ramach pracownicy urzędu i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski odwiedzają świętokrzyskie gminy i opowiadają o możliwościach programu. Jednym z przystanków była Ruda Maleniecka. Przed Gminnym Centrum Kultury stanął namiot, w którym można było dowiedzieć wszystkiego m.in. o wnioskach o przyznanie świadczenia, które można składać elektronicznie już od 1 lipca, a drogą tradycyjną od 1 sierpnia.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze