Tęcza Gowarczów spadła do Klasy B, czy nie?

W której lidze w nadchodzącym sezonie zagra piłkarska drużyna Tęczy Gowarczów?

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce rozgrywek grupy 1 Klasy A, Tęcza Gowarczów przegrała z Wichrem Miedziana Góra 2:3. To była walka o wszystko. Nasza drużyna grała o utrzymanie, a ich rywale o awans. Jeszcze na kilka minut przed końcem podopieczni Pawła Skowrona prowadzili 2:1, co dało by im utrzymanie.

Spadli przez błędy w obronie?

– Po naszych błędach w samej końcówce spotkania straciliśmy dwa gole. Czekamy na oficjalną decyzję. Okazuje się bowiem, że Nidzianka Bieliny ma być przydzielona do innej grupy. Jeśli tak by się stało, to się utrzymamy, bo z naszej grupy spadłyby tylko dwie drużyny – mówił nam Paweł Skowron po ostatnim spotkaniu w sezonie.

Niekorzystny komunikat

Niestety, Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach wydał 8 lipca niekorzystny dla naszej ekipy komunikat. Czytamy w nim m.in.:

„Do Klasy B Seniorów zgodnie z Regulaminem Rozgrywek ŚZPN na sezon 2018/2019 §20 pkt. 2 „c” zostały zdegradowane drużyny: KS Tęcza Gowarczów, AZS Politechnika Św. Kielce oraz SSR Top-Spin Promnik.”

Ostatnia deska ratunku

Istnieje jeszcze jedna deska ratunku dla zespołu z Gowarczowa.

– Jest taka szansa, że do rozgrywek nie zgłosi się druga drużyna Wisły Sandomierz. W tej grupie Klasy A byłby wakat. Na to dwunaste miejsce przesunięto by drużynę Nidzianki Bieliny, a my utrzymalibyśmy się w lidze. Ale to jest na wodzie pisane. Pretensje o to, że możemy spaść, powinniśmy mieć wyłącznie do siebie. Zawaliliśmy rundę jesienną i praktycznie do pozostania w Klasie A zabrakło nam jednego wygranego spotkania – dodaje trener Skowron.

Czekamy zatem do końca lipca na ostateczne rozstrzygnięcia w tej kwestii.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze