Podpisano umowę na autobusy koneckiej komunikacji miejskiej

Dostawca autobusów Truck Export-Import-Wynajem spółka zoo z Warszawy podpisał umowę z władzami miasta na sześć autobusów typu „mini”. W połowie czerwca na dworcu przesiadkowym przy ul. Wojska Polskiego w Końskich testowano nowy autobus, bus koneckiej komunikacji miejskiej.

Na początek wznowienia komunikacji lokalnej po upadłym, Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej, w gminie Końskie na początek kursować będzie sześć nowych autobusów klasy „mini”. Zaś docelowo będzie ich dziewięć. Władze miasta mają nadzieję, że pomieszczą się na drogach obok prywatnych linii komunikacyjnych.

W sali obrad Urzędu Miasta i Gminy pojawili się naczelnicy wydziałów, którzy będą związani z miejską komunikacją: Cezary Malborski, Anna Batorowska, Karol Urban, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Przybył Michał Rusinek, specjalista ds.zamówień publicznych  Truck Export-Import-Wynajem spółka zoo z Warszawy oraz Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. W kilka chwil umowa wcześniej przedyskutowana, przewertowana na wszelkie sposoby została podpisana przez strony. Autobusy pojawią się w Końskich najwyżej w ciągu 8 miesięcy.  Sześć pojazdów kosztuje  2 797 020 złotych z VAT. Będziemy mogli dokupić kolejne trzy pojazdy – dodaje burmistrz.

 

Testowanie „mini” przed malowaniem.

Krzysztof Obratański burmistrz twierdził, że wspomniana firma zobowiązała się do  przeszkolenia 6 koneckich kierowców. Szkolenie obejmie zasady eksploatacji  i prawidłową obsługę pojazdów.  W ramach gwarancji dostawca autobusów poprowadzi przez 8 miesięcy obsługę serwisową. Ponadto gwarancja 24 miesiące rękojmi i przez 69 miesięcy odpowiada za wady fabryczne. Niskoemisyjne, fabrycznie nowe busy „mini” typu „mercus” będą kursowały po trasach gminy Końskie. Nie będą konkurowały z komunikacją prywatną, która  funkcjonuje w koneckiej gminie.  Nowe autobusy nie będą też reaktywacją dawnej państwowej komunikacji, a własną jednostka przewozową.

Koneckie autobusy zostaną pomalowane według zalecenia gminy. Najprawdopodobniej  będą  to barwy, jakie ma herb Końskich, a więc na czerwonej tarczy herbowej są splecione litery w kolorze żółtym. Na busach kolor czerwony będzie dominującym, a żółty dopełnieniem.

Busy będą doskonałym  środkiem transportu dla ludzi trzeciego wieku, którym  za kierownicą swojego auta przybywa kłopotów. Za cenę biletu, a nie wszelkich opłat, ,które corocznie muszą uiszczać za własne auto. W dodatku bezpiecznie i komfortowo.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze