Nowe autobusy w Końskich!

W siedzibie koneckiego magistratu Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz pełnomocnik firmy TRUCK EXPORT-IMPORT WYNAJEM Michał Rusinek podpisali umowę na zakup sześciu niskoemisyjnych autobusów MERCUS klasy MINI w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie”.

Mini autobusy pomieszczą 26 pasażerów, w tym 14 na miejscach siedzących oraz wyposażone będą w klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, nagłośnienie z zapowiedziami przystanków i monitoring. Warto podkreślić, że wszystkie zakupione pojazdy są niskopodłogowe co z pewnością ułatwi transport osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość zakupienia przez gminę Końskie kolejnych trzech aut. Autobusy pojawią się najpóźniej na naszych drogach za 8 miesięcy a wartość ich zakupu wyniesie 2 797 020,00 złotych.

Całość przedsięwzięcia, tj. budowa centrum przesiadkowego, wymiana przystanków, nowe połączenia komunikacyjne, budowa ulicy Mostowej oraz zakup autobusów będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 3 „Efektywna i zielona energia”, Działania 3.4 „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej”.

Ta inwestycja, tak ważna dla naszych mieszkańców, opiewa łącznie na kwotę 8 269 133,98 złotych, z czego fundusze pozyskane z Unii Europejskiej przez gminę Końskie stanowią aż 85%, tj. ponad 7 milionów złotych.

Źródło: UM Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze