Strażacy odwiedzają harcerskie obozowiska

Harcerze z Lublina, Wodzisławia, Warszawy od lat przyjeżdżają na teren powiatu koneckiego. W lasach rozbijają obozowiska.

Pierwszy na naszym terenie obóz ZHR 5 Wodzisławskiej drużyny harcerzy „Wilki” rozlokowano w końcu czerwca. Siedemdziesięcioro harcerzy rozbiła swoje namioty niedaleko Duraczowa. Kolejne obozy w kilkudniowych odstępach zakładali harcerze z Chorągwi Stołecznej ZHP w okolicach Małachowa,  ZHR – Okręg Lubelski okolice Wiosny i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza 2 Hufiec Lubelski okolice Sielpi. Pewnie będzie jeszcze kilka zmian wypoczywających harcerzy. Chociaż nie dłużej niż do końca lipca, jak to zwykle  czynili w minionych latach.

Szkolenia

Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Końskich najpierw  wizytowali wszystkie założone do tej pory obozy harcerskie. Podczas spotkań mówiono o bezpieczeństwie młodych ludzi  w wakacje, ze szczególnym uwzględnieniem szybkiej i bezpiecznej ewakuację w momencie pogorszenia warunków pogodowych.  Strażacy z bryg. Adamem Zielińskim dowódcą JRG  na czele,  zapoznawali harcerki i harcerzy ze sposobami postępowania podczas zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozowiska. Sprawdzili oznakowanie dróg dojazdowych i miejsc wyznaczonych do ewakuacji. Kadra kierownicza obozów została  przeszkolona z zakresu użytkowania radiotelefonów nasobnych oraz zasad prowadzenia łączności w Krajowej Sieci Współpracy z Harcerzami. Zalecono prewencyjnie nawiązywać łączność telefoniczną w celu przekazywania meldunków sytuacyjnych – relacjonował nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze