Trzy wieczory z wyjątkową muzyką. Startuje I Festiwal Muzyki Organowej

Już w najbliższą niedzielę 14 lipca w kościele pw. św. Trójcy w Fałkowie odbędzie się pierwszy cyklu z koncertów w ramach I Festiwalu Muzyki Organowej.

Zapowiadają się trzy letnie wieczory z muzyką organową w fałkowskim kościele. Już w14 lipca o godz.  17 rozpocznie się koncert w wykonaniu Patryka Podwojskiego z Gdańska, organistę Bazyliki Konkatedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP w Gdańsku.

To jeden z najbardziej cenionych gdańskich muzyków. Od lat związany ze słynną katedrą w Gdańsku-Oliwie. Pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej. Jest również dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu oraz Międzynarodowej Braniewskiej Jesieni Organowej. Koncertuje aktywnie jako solista i kameralista, współpracuje m.in. ze znakomitym saksofonistą Szymonem Zawodnym tworząc duet „Sound of Fusion”.
Kolejny koncert w niedzielę 4 sierpnia. O godz. 17 zaprezentuje się organista Jakub Garbacz z Archikatedry św. Stanisława Kostki w Łodzi, a 11 sierpnia melomani będą mogli posłuchać gry w wykonaniu Stanisława Maryjewskiego, organisty Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Lublinie.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze