Jak doszło do tragedii na „krzyżówkach rudzkich”. Dwie osoby poniosły śmierć! (zdjęcia)

Jak doszło do tej tragedii, w której po zderzeniu trzech samochodów na skrzyżowaniu dróg krajowych K74 i K42, 68-letni kierowca volvo i 22-letnia pasażerka forda ponieśli śmierć, a trzy kolejne zostały ranne i trafiły na SOR.

12 lipca br., około godziny  15.50  na „krzyżówkach rudzkich” czyli skrzyżowaniu dróg krajowych K74 relacji Kielce – Łódź i  K42 Skarżysko – Radomsko, wydarzył się tragiczny w skautach wypadek. Zderzyły się: volvo, ford fiesta oraz volkswagen passat, po czym, niektóre wpadły do rowu. 

Jak doszło do wypadku

Sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów relacjonuje jak doszło do tragedii. – Drogą krajową K42 z Rudy Malenieckiej do skrzyżowania z drogą krajową K74 jechał samochód volvo. Kierował nim 68-letni mężczyzna. Natomiast w tym samym momencie drogą K74 z Kielc w stronę Piotrkowa jechał ford fiesta, którym kierował 21-latek. Na skrzyżowaniu  wspomnianych dróg volvo zderzyło się z fordem, w którym oprócz kierowcy podróżowały kobiety, 22 i 20-letnia.

Po zderzeniu volvo i ford uderzyły w stojącego na drodze K42 od strony Końskich, volkswagena passata, kierowanego przez 37-letnią kobietę.

Kierowca  volvo 68-letni mężczyzna i 22-letnia pasażerka forda, ponieśli śmierć na miejscu. Zaś  nieprzytomna 20-latka, z wielonarządowymi obrażeniami została zabrana na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich.  Kierujący fordem 21-latek z urazem klatki piersiowej i 22-letnia pasażerka również trafili do szpitala. Kierowca volkswagena 37-letnia kobieta po udzieleniu pomocy medycznej została wypisana ze szpitala.

Na miejsce wypadku przybył prokurator z Prokuratury Rejonowej w Końskich. Po wykonaniu służbowych zadań polecił by zwłoki zabezpieczono w prosektorium. Pojazdy volvo i ford również  zabezpieczono do dalszych czynności służbowych.

Ratowali strażacy

Starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP w Końskich poinformował, że w połamanych autach strażacy cięli karoserie. Wydostali troje ludzi. Dwie osoby były reanimowane przez strażaków, ratowników JRG. Mimo wysiłków, nie udało się uratować życia 68-letniemu kierowcy volvo i 22-letniej pasażerce forda. Przybyłe Zespoły Ratownictwa Medycznego i lekarz stwierdził ich zgon. Trzy kolejne osoby z obrażeniami trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W działaniach brały udział JRG Końskie oraz jednostki OSP KSRG Radoszyce, Ruda Maleniecka,  Wilczkowie, OSP Kołoniec i cztery ambulanse pogotowia ratunkowego. Równocześnie z udzielaniem pomocy poszkodowanym, strażacy  przygotowywali miejsce, gdzie lądowały helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kielc i Łodzi.

Fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

MARIAN KLUSEK

2 KOMENTARZE

  1. Ludzie to zaczyna sie robic chore.Tam beda zawsze wypadki do puki nie bedzie zrobione rondo i na srodku bardzo duze glazy kamieni. Wtedy kazdy bedzie sie musial zatrzymac.nawet jak beda kiedys swiatla to i tak niektorzy Tirowcy beda jechali na czerwonym swietle.jezdze duzo autem po swiecie i mialem nie jeden przypadek jak jechali na czerwonym swietle nawet gazu nie uja.
    pozdrawiam R.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...
W środę, 29 stycznia, MKS Neptun Końskie rozegra pierwszy mecz kontrolny. Jak już informowaliśmy, 13 stycznia czwartoligowi piłkarze nożni Neptuna Końskie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze