Druhowie strażacy druhnom harcerkom dowożą wodę do obozowiska

Druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemy Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa, dostarczają harcerkom na leśne obozowisko wodę. Jednorako druhnom potrzeba nieco ponad 300 litrów.

Obozowisko Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, a konkretnie 2 i 4 drużyna  chełmska,  rozbiły obozowisko między rzekami Czarną Konecką i Czarną Taraską, które wpływają do zalewu w Sielpi. Dotarcie do obozowiska jest dość trudne. I chociaż w pobliżu harcerki mają wody w bród, to jednak  rzeczna nie nadaje się do spożycia i zadań gospodarskich.

Z pomocą harcerkom  przyszli druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa. Dwa razy w tygodniu z sieci wodociągowej w Dziebałtowie tankują zbiornik jaki posiada wóz bojowy. Jadą 15 kilometrów  drogami, bezdrożami, leśnymi traktami do obozowisk. Tam wodą napełniają zbiorniki i tankują bańki. Jednorazowo harcerkom potrzeba  ok.300 litrów – informuje nas dh Piotr Nowak z OSP KSRG Dziebałtów.

Druhny są ukontentowane z „prezentu” jaki darowują im druhowie strażacy.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze