Druhowie strażacy druhnom harcerkom dowożą wodę do obozowiska

Druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemy Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa, dostarczają harcerkom na leśne obozowisko wodę. Jednorako druhnom potrzeba nieco ponad 300 litrów.

Obozowisko Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, a konkretnie 2 i 4 drużyna  chełmska,  rozbiły obozowisko między rzekami Czarną Konecką i Czarną Taraską, które wpływają do zalewu w Sielpi. Dotarcie do obozowiska jest dość trudne. I chociaż w pobliżu harcerki mają wody w bród, to jednak  rzeczna nie nadaje się do spożycia i zadań gospodarskich.

Z pomocą harcerkom  przyszli druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa. Dwa razy w tygodniu z sieci wodociągowej w Dziebałtowie tankują zbiornik jaki posiada wóz bojowy. Jadą 15 kilometrów  drogami, bezdrożami, leśnymi traktami do obozowisk. Tam wodą napełniają zbiorniki i tankują bańki. Jednorazowo harcerkom potrzeba  ok.300 litrów – informuje nas dh Piotr Nowak z OSP KSRG Dziebałtów.

Druhny są ukontentowane z „prezentu” jaki darowują im druhowie strażacy.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy ogłosiła zbiórkę na zakup sztandaru. Patronem szkoły został mjr Henryk Dobrzański - „Hubal”. W Szkole Podstawowej w Miedzierzy zakończyła się debata...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze