Łamią, dewastują, kradną, niszczą

Ostatnio coraz częściej słychać i widać działalność przestępców różnego autoramentu. Pojawiają się złodzieje i niszczyciele. Karczują nie swoje lasy i kradną ścięte brzozy, przywłaszczają inne rzeczy.

Na placu osiedla między ulicami Warszawska i Armii Krajowej zrobiono plenerową siłownię. Są tam różnego rodzaju urządzenia do trenowania. Ale jest  miejsce, piaskownice i pomniejsze przyrządy, na gdzie bawią się dzieci. Tren był ogrodzony płotkiem, z bramą, firka. Bronił siłowni przed wchodzenie psów, które – mnie ma co ukrywać – paskudzą. Ale banda łotrzyków, którzy nieco potrenowali, dostali nieziemskiej siły i kopniakami zniszczyli część ogrodzenia. Inni zaś rozmontowują przęsła, które znikają. Te wszystkie dziury między  słupkami, gdzie bzz przęsła niedawno naprawiono. Założono nowe płotki. I po kilku dniach stare wraca. Przęsła połamane, wiele tradycyjnie  przepadło.

Na to miejsce  zabawowo treningowe  składali się  mieszkańcy z  pieniędzy funduszu obywatelskiego. Nie wiadomo, czy  ogródek zaorać, czy grodzić kolejny raz.

Kradną

W gminie Końskie nieznany sprawca  na działce rolnej wyrąbał i ukradł 8 brzóz. Wartość szkody właściciel oszacował na 1200 złotych.

Na terenie prywatnej działki leśnej w Rudzie Malenieckiej,  złodziej wyrąbał i ukradł 70 brzóz.  Właściciel oszacował straty na kwotę około 2000 złotych.

13 lipca 2019 roku między godziną 18, a  18,10  na  ul. Niepodległości w Końskich, złodziej ukradł rower damkę. Charakterystyczne elementy damki, to  kolor czarny z białymi napisami. Na kilka minut damka pozostała bez zabezpieczenia  i…zniknęła. Właściciel oszacował stratę na 1000 złotych.

 

 

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze