Pomagali znosić chorego z czwartego piętra

Zastęp strażaków ratowników pomagał Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transportowaniu chorego z czwartego piętra bloku wielorodzinnego przy u.Armii Krajowej, do ambulansu.

Zespół Ratownictwa Medycznego przybył pod jeden z bloków wielorodzinnych na ul.Armii Krajowej. Udał się do chorego na czwarte piętro. Około godziny 22,30  medycy zdecydowali, że musza go zabrać na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Z tego względu, że ratownicy medyczni nie mogli dać rady przetransportować chorego z czwartego piętra na parter, o pomoc poprosili  strażaków ratowników z JRG Końskie.

Strażacy  z JRG kierowani przez  st. asp. Rafała Kuletę błyskawicznie pojechali na wezwanie medyków. W mieszkaniu na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego pod opieką ratowników medycznych był mężczyzna wymagający hospitalizacji. ZRM przygotował go do  transportowania na noszach krzesełkowych. Niemniej ZRM składał się tylko z dwóch ratowników, a ci nie byli w stanie unieść chorego człowieka. Nie było możliwości wezwania drugiego ambulansu.

Strażacy ratownicy z JRG znieśli chorego klatką schodową na parter i przełożyli na nosze ambulansu. Działania trwały 20 minut – opowiedział nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy  KP PSP Końskie.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze