Trwa napełnianie wodą zbiornika w Radoszycach. Sprawdźcie, jak teraz wygląda! [zdjęcia]

Radoszycki zalew zapewnia się wodą. Już teraz można stwierdzić, że będzie jednym z ulubionych miejsc relaksu nie tylko mieszkańców gminy Radoszyce. Wrażenie robi nie tylko sama lokalizacja, ale też ścieżka pieszo-rowerowa, dzięki której będzie można okrążyć zbiornik. Plażowanie już w przyszłoroczne wakacje.

Budowa zbiornika w Radoszycach zbliża się do finału, choć do ostatecznego końca inwestycji jeszcze trochę czasu. Przypomnijmy, że celem  zbiornika jest zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych, takich jak powódź, susza oraz możliwość wykorzystania go dla ochrony przeciwpożarowej.  Zalew był oczekiwany przez mieszkańców od ponad 30 lat, kiedy pojawił się pomysł utworzenia go. Było to rozwiązanie od kiedy to rzeka Plebanka wylewała na okoliczne miejscowości powodując lokalne podtopienia.

– Powierzchnia naszego zbiornika zajmuje 22,5 hektara. Dla porównania Sielpia ma około 57 hektarów. Wiemy już, że spełnia nasze oczekiwania, bo został już wypełniony wodą podczas wielkich opadów deszczu, co pozwoliło zapobiec lokalnym podtopieniom. Później podjęliśmy decyzję o spuszczeniu wody, tak by dokończyć zaplanowane prace – informuje burmistrz Michał Pękala.

W chwili obecnej zalew jest ponownie napełniany wodą lecz to nie koniec działań. Dalsze prace, a przede wszystkim zagospodarowanie terenu wokół zbiornika będą realizowane we współpracy z młodzieżą z lokalnych szkół. – Już we wrześniu ogłosimy specjalny konkurs, do udziału w którym zaprosimy naszych młodych mieszkańców – dodaje burmistrz.

Mimo że zalew jeszcze nie jest ukończony kształtu nabiera już ścieżka pieszo-rowerowa o długości prawie 4 km. W planach także jest zagospodarowanie miejsca na przestronną plażę, jak również boksy handlowe. Powstać ma również duży parking.

 

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy ogłosiła zbiórkę na zakup sztandaru. Patronem szkoły został mjr Henryk Dobrzański - „Hubal”. W Szkole Podstawowej w Miedzierzy zakończyła się debata...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze