Spotkania z „Rodziną 500+” w Końskich

19 lipca br. do Końskich zawitała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Spotkała się z mieszkańcami powiatu koneckiego promując program 500+. Towarzyszył jej Krzysztof Obratański, burmistrz, gospodarz gminy Końskie.


Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski spotkała się z mieszkańcami konecczyzny, który w piątki odwiedzają swój „Manhattan”. Spacerując po bazarze propagowała rządowym”500+”. Napotkanych ludzi przepytywała o zasadność jego funkcjonowania. Informowała ludzi o  sposobie „załatwiania” wypłat na pierwsze dziecko. Mówiła o korzyściach wynikających  z uczestnictwa w rządowym programie.

W spotkaniu towarzyszył jej Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. Mieszkańcy przyjęli Agatę Wojtyszek jak swojego „człowieka na urzędzie”. Rozmawiali serdecznie, z empatią. Byli zadowoleni, że otrzymali podpowiedzi, czyli ulotki opisujące program „500+”, jak też  uzyskali odpowiedzi na pytania związane z jego funkcjonowaniem – szczególnie na temat zmian obowiązujących od 1 lipca 2019 roku. Podkreślali, że pieniądze dla wielu koneckich rodzin są nieocenionym zasiłkiem, zastrzykiem jaki otrzymują.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek mówiła, że wspomniane świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. I tu nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny – podkreślała. Sugerowała, by wnioski składać przez internet. Natomiast od 1 sierpnia można składać w formie papierowej. Świadczenia są realizowane przelewem na konto, lub też gotówką. Krzysztof Obratański dodał, że w koneckiej gminie nie ma żadnych zatorów w realizowaniu wypłat „500+”. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich  na bieżąco załatwia wspomniane wsparcie.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy ogłosiła zbiórkę na zakup sztandaru. Patronem szkoły został mjr Henryk Dobrzański - „Hubal”. W Szkole Podstawowej w Miedzierzy zakończyła się debata...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze