Trzech piratów na godzinę

W Wyszynie Rudzkiej na drodze krajowej K42, policjanci ustawili swój punkt kontrolny. W godzinę zatrzymali trzech kierowców, którym zabrali prawa jazdy, za przekroczenie o 50 km dozwolonej prędkości.

Około godziny 18.40  policjanci zatrzymali hundaya, którym kierował 48-letni  mężczyzna. W terenie zabudowanym jechał z prędkością  116 km/godzinę. W tym samym miejscu o godzinie 20 zatrzymali  opla. Kierowca, 40-letni mężczyzna  dość nierozważnie cisną na gaz, bo prędkość przekroczył o 58 km/godz.

Dwadzieścia minut później nadjechał kolejny samochód osobowy. Kierował nim 67-letni  mężczyzna.  Ten użytkownik drogi prawdopodobnie zapomniał, że w terenie zabudowanym obowiązuje prędkość do 50 km/godzinę, a nie jaką jechał, czyli 124 km.

Wszystkim  kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy, które trafią do starostwa. I tam przez trzy miesiące będą czekały na właścicieli, który ten  czas powinni poświęcić przypominaniu sobie przepisów drogowych. Wszyscy zostali ukarali mandatami od 400 do 500 złotych.  Stracili również po 10 punktów – relacjonował nam sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy ogłosiła zbiórkę na zakup sztandaru. Patronem szkoły został mjr Henryk Dobrzański - „Hubal”. W Szkole Podstawowej w Miedzierzy zakończyła się debata...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze