Dwie osoby zginęły na „krzyżówkach rudzkich”[ZDJĘCIA]

Na skrzyżowaniu dróg K74 z K42 zderzyły się ciężarowy scania z osobowym kia ceed. 33-letnia kobieta i jej 9-letni syn ponieśli śmierć!

 Asp. szt.Marcin Wąsik z wydziału ruchu drogowego KPP Końskie i sierż.Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów,  relacjonują nam tragiczne zdarzenie na skrzyżowaniu dróg krajowych: Drogą K42 od Końskich w stronę Rudy Malenieckiej jechała ciężarowa scania z przyczepą. Kierował autem 24-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego. Scania dotarła do drogi  K74 i wjechała na skrzyżowanie. Niemal w tym samym momencie dotarł tu kia ceed, który jechał od strony Kielc. W osobówce podróżowali 33 –letni kierowca, jego 33-letnia żona, oraz dwaj synowie 9- i 5–letni. Na skrzyżowaniu auta zderzyły się. Kia prawym bokiem otarł się o kabinę scani tak mocno, że drzwi osobówki urwały się i zostały wciśnięte w konstrukcję szoferki. Prawdopodobnie  w tym momencie siedzący z prawej strony 33-letnia kobieta i 9-letni chłopczyk ponieśli śmierć. Auto wpadło do przydrożnego rowu.

Strażacy  w akcji

O godzinie 2.27 na miejsce tragicznego zdarzenia przybyła OSP KSRG z Rudy Malenieckiej z dowódcą dh Gerardem Pachucem. Roztrzaskany kia był w rowie. Obok leżały rowery, które spadły z dachu auta. Prawa strona kia była zniszczona poszarpana jak niemal całe auto, głownie z prawej strony. Dotarły zastępy JRG z dowódcami asp. sztab. Rafałem Kwapiszem, a kilka minut później bryg. Adamem Zielińskim. Dotarł Zespół Ratownictwa  Medycznego i patrole policji. Samochód ciężarowy, w którym podróżowały dwie osoby, stał na skrzyżowaniu i blokował ruch w obu kierunkach.

Poszkodowani na SOR

Kierujący kia  z synkiem byli pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego i zostali zabrani  na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich.  Chłopczyk trafił na oddział chirurgiczny. Kierowca ciężarówki  znajdował  się w radiowozie policji. Nie miał żadnych ran, ale był pod silnym wpływem obrazu tragedii. Kierujący oraz pasażer scanii zostali przebadani przez ratowników medycznych ZRM. Nie wymagali pomocy medycznej i pozostali na miejscu zdarzenia.   O godz. 5.49 lekarz ZRM stwierdził zgon kobiety i dziecka z kia.

Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach,  rozstawili parawany w celu zabezpieczenia ciał tragicznie zmarłych osób. Ponadto oświetlili teren akcji i posypali plamy płynów pokolizyjnych sorbentem. O godz. 5.49 lekarz ZRM stwierdził zgon kobiety i dziecka z kia. Akcja ratownictwa drogowego  zakończyła się o godzinie 6.17 – relacjonował nam zdarzenie st. kpt. Mariusz Czapelski,oficer prasowy koneckich strażaków.

Trzy i pół tygodnia temu

12 lipca br., około godziny  15,49  na „krzyżówkach rudzkich”  czyli skrzyżowaniu dróg krajowych K74 relacji Kielce – Łódź i  K42 Skarżysko  – Radomsko, wydarzył się tragiczny wypadek. Zderzyły się: volvo, ford fiesta oraz volkswagen passat, po czym, niektóre wpadły do rowu. 68-letni kierowca volvo i 22-letnia pasażerka forda ponieśli śmierć, a trzy kolejne zostały ranne i trafiły na SOR.     MARIAN KLUSEK

dav

dav

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie rozbłysła tysiącem świateł siedmiometrowa choinka. Pojawił się też długo oczekiwany przez najmłodszych mieszkańców gminy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze