Lokomotywa uderzyła seata na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej. Szczegóły nocnego zdarzenia!

Pociąg towarowy, składający się z 21 cystern wypełnionych olejem napędowym i 9 benzyną, na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej uderzył w seata. Kierowca auta zniknął, a po pewnym czasie wrócił i odpowiadał na pytania policjantów. Nikomu nic się nie stało.

Podinspektor Grzegorz Michorek, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP Końskie mówi nam, że  seat leon jechał od Odrowąża, przez Wólkę Plebańską do niestrzeżonego przejazdu kolejowego  w ulicy Hubala. W tym samym czasie od Stąporkowa do Skarżyska Kamiennej  podążał pociąg towarowy składający się z 30 wagonów –cystern wypełnionych paliwem. Mimo doskonałego oznakowania przejazdu kolejowego, umieszczeniu na drodze powiatowej pasów akustycznych,  dużych znaków STOP, seat wpadł na tory tuż przed lokomotywę. Ciężka maszyna z setkami ton ładunku nie miała możliwości wytracenia prędkości lub zahamowania na miejscu. Potrąciła seata, który spadł na pobocze drogi i nasypu torowiska.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, służby PKP.  Skontrolowali mechanika prowadzącego lokomotywę. Był trzeźwy, ale nie było kierowcy seata. Policjanci przeszukali pobliskie zarośla. Odwiedzili jego dom. Nigdzie nie było mężczyzny, który kierował autem.

Kierowca wrócił

Po odebraniu informacji, o wypadku na przejeździe kolejowym, oficer dyżurny Komendy Powiatowej  PSP w Końskich do akcji ratownictwa drogowego wysłał dwa zastępy JRG, trzy zastępy OSP KSRG i zastęp OSP.  Przybyło również sześć radiowozów i 10 policjantów. Pierwszy do akcji dotarł zastęp druhów OSP KSRG z Niekłania, którym kierował dh Kacper Połeć. Gdy dotarła JRG dowodzenie wszystkimi strażakami i druhami objął mł.kpt. Krzysztof Kolekta.

Załoga lokomotywy nie odniosła żadnych obrażeń. Samochód seat leon stał obok niej ustawiony równolegle do torów.  Nie było kierowcy. Strażacy z policjantami przeszukiwali teren wokół miejsca kolizji. Szukali kierowcy seata – mówił nam st.kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich  strażaków PSP.

Jak mówił podinsp. Grzegorz Michorek – nigdzie nie natrafili nawet na jego ślad. Strażacy oświetlili teren  nie tylko swojego działania. Gdy akcja służb się rozwijała, przybył mężczyzna, który stwierdził, że to on kierował seatem. Teraz policjanci prowadzili swoje działania z kierowcą leona.  Gdy zakończono sprawdzanie wagonów, przez policjantów i służby PKP, kwadrans po północy pociąg odjechał do miejsca przeznaczenia.

Feralny przejazd

16 maja 2018 Około godz. 12.00 na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej ciężarówka volvo do przewozu drewna zderzyła się z pociągiem, złożonym  z pięciu cystern wypełnionych LPG. Lokomotywa i trzy wagony wypadły z torów. Środkowy wagon zrujnował torowisko, przewrócił się na samochód. Strażacy wycinali blachy  kabiny i wydostali 45 –letniego kierowcę, którego Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował na OIOM koneckiego szpitala. Strażacy stawiali kurtyny wodne, ewakuowali mieszkańców. Służby kolejowe naprawiały torowisko, stawiali na nie wykolejone wagony. Akcja trwała 16 i 17 maja do późnych godzin wieczornych.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zapomnieli o znaku STOP?

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...
  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze