Przebudowują drogę i świetlicę. Wakacyjne prace w gminie Stąporków

Wakacje to okres wzmożonych prac w gminie Stąporków. We Włochowie trwa przebudowa drogi, w Krasnej przebudowa świetlicy, a w Stąporkowie ruszyły pierwsze prace związane z przygotowaniem do termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie.

Ekipy drogowe pracują obecnie we Włochowie, gdzie przebudowywana jest droga gminna na odcinku 430 metrów. Wartość inwestycji to ponad 320 tys. zł, a zakończenie prac planowane jest do do do 20 września br.

Praca wre również w Krasnej, gdzie gruntowną przebudowę przechodzi  budynek świetlicy sąsiadujący z miejscową szkołą. W ramach prac dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego, które gmina pozyskała prawie 250 tys. zł zaplanowano m.in.ocieplenie ścian zewnętrznych w części starej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ale również wyposażenie w nowoczesny sprzęt.  Po zakończeniu prac w świetlicy realizowane będą zajęcia Akademii Małego Strażaka oraz innowacyjne na tle województwa zajęcia z malowania w przestrzeni wirtualnej.

W minionym tygodniu ruszyły już prace przygotowywacze do termomodernizacji poszczególnych sal Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie. Sprzątano m.in. strych. Na placu budowy pojawiła się już termomodernizacyjna ekipa wykonująca pierwsze prace.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...
W środę, 29 stycznia, MKS Neptun Końskie rozegra pierwszy mecz kontrolny. Jak już informowaliśmy, 13 stycznia czwartoligowi piłkarze nożni Neptuna Końskie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze