Falstart Neptuna Końskie

Nie udała się inauguracja nowego sezonu piłkarskiego czwartoligowej drużynie Neptuna Końskie.

Spotkanie Neptun Końskie – GKS Nowiny zainaugurowało nowy sezon w IV lidze świętokrzyskiej.

Zgodnie z wnioskiem Zarządu Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach, wszystkie mecze rozgrywane w dniach 10-11 sierpnia poprzedzone zostały minutą ciszy ku czci tragicznie niedawno zmarłego sędziego śp. Kamila Pastuszki. Nie inaczej było w Końskich.

Nim to spotkanie zaczęło się na dobre, a już goście cieszyli z prowadzenia. W polu karnym Neptuna sfaulowany został napastnik przyjezdnych. Karnego na bramkę zamienił Bartosz Papka.

To nie był nawet początek złego snu naszych futbolistów. W 19 minucie kolejny błąd naszej defensywy wykorzystał Jakub Olearczyk.

Goście grali lepiej, co udokumentowali dwoma kolejnymi bramkami. W 22 minucie do bramki gospodarzy trafił Radosław Szmalec. 14 minut później swojego drugiego gola zdobył Jakub Olearczyk.

Po przerwie trener Waldemar Szpiega od razu dokonał aż trzech zmian. Dało to efekt na tyle, że konecka ekipa częściej gościła pod bramką GKS-u. Jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem. W 53 minucie Patryk Kwiecień ograł w polu karnym obrońcę rywali i płaskim strzałem pokonał bramkarza Nowin.

Jak się później okazało, było to honorowe trafienie naszej drużyny. Więcej bramek nie padło, choć obie ekipy mały ku temu okazje.

Neptun kończył mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Zacharski.

Zakończyło się zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych 4:1.

Neptun Końskie – GKS Nowiny 1:4 (0:4)

Bramki: Patryk Kwiecień 53 – Bartosz Papka 2 (karny), Jakub Olearczyk 19, 36, Radosław Szmalec 22.

Neptun: Herda – Skalski, Zacharski, Sierszyński, Sztandera (46 Skoczylas), Armata, Szymkiewicz (46 M. Pilarski), Kwiecień (87 Płyta), Grzegorczyk (46 Sroka), Pach, Stępnik (67 Zieliński).

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Mikołaj w remizie u dzieci z Wąsosza

Jak co roku Mikołaj z workiem prezentów dotarł do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Rozdał dzieciom niespodzianki. Zaś druhny i druhowie strażacy zorganizowali...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie rozbłysła tysiącem świateł siedmiometrowa choinka. Pojawił się też długo oczekiwany przez najmłodszych mieszkańców gminy...
Jak co roku Mikołaj z workiem prezentów dotarł do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Rozdał dzieciom niespodzianki. Zaś druhny i druhowie strażacy zorganizowali...

Ostatnio dodane

Co nowego?

Kozy na samowolce

NIE PALIMY BYLE CZYM

Najnowsze komentarze