Powstaną dwa Kluby Seniora. Gdzie?

Za trzy lata na terenie gminy Ruda Maleniecka powstaną Kluby Seniora. Jeden zajmie miejsce w nieczynnej szkole w Lipie, drugi w strażnicy OSP w Wyszynie Fałkowskiej.

Szkoła w Lipie opustoszała, budynek czeka na zagospodarowanie. Jak nas poinformował Piotr Piec, zastępca wójta gminy Ruda Maleniecka, budynkiem  szkoły interesowali się  ludzie, którzy tworzą prywatne domy opieki dla starszych pensjonariuszy.  Niestety oszacowali, że musieliby wyłożyć zbyt wielkie pieniądze, by szkolny budynek dostosować do wymogów  domu przeznaczonego dla wspomnianych potrzeb.

 

Posterunku nie będzie

Niedawno mieszkańcy Lipy postulowali – na zebraniu z koneckimi policjantami – żeby część szkoły wykorzystać na posterunek policji. Wtedy  funkcjonariusze mieliby bliżej do ludzi, niż teraz dojeżdżając z Radoszyc. Niestety i ta propozycja upadła, policja nie ma pieniędzy na takie działania. Dziś pokonanie odległości z Radoszyc do Lipy dla policjantów nie przedstawia kłopotów. Tym bardziej, że niebawem ostatni odcinek drogi zostanie wyremontowany i wyboje, dziury przestaną straszyć samochody.

 

Klub w szkole i remizy

Toteż gmina stanęła przed dylematem, co  zrobić z budynkiem szkoły? – Według naszych planów zorganizujemy w szkole  Klub Seniora – informuje zastępca wójta Piotr Piec. – Starsi ludzie będą mieli zagospodarowany czas, a i  do sal wróci nauka, wiedza. Seniorzy też będą mogli czegoś się nauczyć, a to robótek ręcznych, różnego rodzaju miniaturowego rzemiosła, itd. Znów staną się potrzebni, przydatni – mówi. Drugim miejscem, gdzie powstanie  klub będzie strażnica OSP Wyszyna Fałkowska.  Tak szkoła jak i strażnica będą odnowione, dostosowane do potrzeb ludzi trzeciego wieku. Mamy nadzieję, że projekt Klubu Seniora urzeczywistni się w ciągu trzech lat.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze