Biegun Ciepła z gminnymi talentami i inauguracją ogólnopolskiej Karty Seniora [wideo, zdjęcia]

Trwa Biegun Ciepła czyli doroczny festyn z okazji Dnia Stąporkowa. W pierwszej części na scenie wystąpili wykonawcy z gminy Stąporków. Przedpremierowo publiczność mogła posłuchać utworów z muzycznego projektu Stomp Folk System.

Słoneczna niedziela sprzyja organizatorom stąporkowskiego święta. W amfiteatrze MGOKiS publiczności przybywa z godziny na godzinę. W pierwszej części, która rozpoczęła się tuż po godz. 15 wystąpili wykonawcy działający przy MGOKiS. Świetnie zaprezentowali się zarówno młodzi jak i już doświadczeni wokaliści. Wielkimi brawami nagrodzono występ grupy Stomp Folk System, czyli projektu muzycznego tworzonego wspólnie ze Smarkowiankami przez producenta muzycznego Bartka Gartnera. Zespół zaprezentował przedpremierowo dwie piosenki prezentując zupełnie nowe interpretacje znanych ludowych piosenek.

Na placu kwestowali wolontariusze z Urzędu Miejskiego. Każdy, nawet najmniejszy, datek zostanie przekazany dla potrzebujących mieszkańców gminy walczącymi z chorobami. Wolontariusze w ramach podziękowań za swoją bezinteresowną pracę otrzymali pamiątkowe plecaki z napisem „I love Stąporków”.

W części oficjalnej burmistrz Dorota Łukomska wręczyła pierwsze pięć Kart Seniora przedstawicielom grup działających na terenie gminy. W czasie imprezy można było sobie wyrobić kartę, która daje możliwość uzyskania wielu zniżek dla seniorów.

Wśród gości, którzy przyjechali na Biegun Ciepła nie zabrakło zaprzyjaźnionych samorządowców. Z najlepszymi życzeniami, ale też zapewnieniami współpracy przyjechali Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, starosta Grzegorz Piec i Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu. Nie zabrakło również radnych miejskich i sołtysów.Po oficjalnej części dla wszystkich wystąpił Chór Senioriada stąporkowskiego UTW, zespół ludowy z Mokrej oraz grupa Efekt.

O godzinie 19 rozpocznie się koncert zespołu Tacy Sami, a o godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru grupa Future Folk na czele ze Staszkiem Karpielem-Bułecką.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze