19-latek wjechał pod pociąg i uciekł. Odnaleźli go policjanci

Wracamy do wydarzeń sprzed kilku dni w gminie Stąporków. Na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej pod lokomotywę pociągu z cysternami załadowanymi paliwem, wjechał seat. Kierowca auta zniknął. Policjanci odnaleźli go dwa dni później. Prokurator zastosował dozór policji i inne środki zapobiegawcze.

 

Podinspektor Grzegorz Michorek, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP Końskie mówi nam, że 8 sierpnia br., po godzinie 21,  seat leon jechał od Odrowąża, przez Wólkę Plebańską do niestrzeżonego przejazdu kolejowego  w ulicy Hubala. W tym samym czasie od Stąporkowa do Skarżyska Kamiennej  podążał pociąg towarowy składający się z 30 wagonów – cystern wypełnionych paliwem. Seat wjechał na tory, a lokomotywa uderzyła w auto. Gdy na miejsce zdarzenia dotarli policjanci i strażacy seat stał przy torowisku równolegle do składu pociągu. Nie było kierowcy. Druhowie strażacy OSP KSRG z Niekłania, którym kierował dh Kacper Połeć i  ratownicy  JRG dowodzeni przez  mł.kpt. Krzysztofa Kolektę, z policjantami poszukiwali kierowcy w zaroślach niedaleko torowiska. Nic nie znaleźli.

 

Odnalazła go policja

Podkomisarz Sylwia Sobczyńska z prewencji KPP Końskie powiedziała, że  nieco później policja odnalazła kierowcę samochodu, który po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.  19-latek z powiatu skarżyskiego, został umieszczony w  areszcie KPP Końskie. 10 sierpnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. Przyznał się, że kierował seatem i wpadł pod pociąg. Uciekł z miejsca zdarzenia, bo bał się konsekwencji prawnych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, zakaz opuszczania miejsca pobytu, poręczenie majątkowe i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w czasie trwania postępowania.

MARIAN KLUSEK

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Kradną i wpadną

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze