Dwa udane sołeckie pikniki! Sprawdźcie, jak się bawiono [zdjęcia]

W gminie Stąporków bardzo popularną formą integracji mieszkańców są lokalne pikniki rodzinne. W minioną sobotę odbyły się dwa: w Niekłaniu Wielkim i w Nadziejowie.

Piknik rodzinny w Niekłaniu zorganizowali: sołtys Jan Telecki i Rada Sołecka Niekłania Małego oraz sołtys Krzysztof Sroka i Rada Sołecka Niekłania Wielkiego. Swoje wsparcie zapewnili także burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, radny powiatowy Marian Domagała oraz Radni Rady Miejskiej Jacek Kołodziej i Maciej Pokusa.

Na stoiskach sołeckich można było spróbować przepysznych przysmaków przygotowanych przez mieszkanki Niekłania Małego i Wielkiego: wyśmienitych ciast, słodkich bułeczek, ale też smalcu z chlebem własnego wypieku oraz tradycyjnie kiszonych ogórków. Częstowano też grillowaną kiełbaską i kaszanką.

Swoje stoisko miało także Koło Niekłańskich wędkarzy gdzie można było spróbować przysmaków przyrządzonych z ryb. Nie zabrakło także stoiska sołectwa Czarniecka Góra oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Huciska.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji : malowanie buziek, dmuchany zamek oraz słodkie prezenty. Strażacy z OSP Niekłań także uczestniczyli w pikniku. Oprawę muzyczną zapewnili lokalni wykonawcy: zespół ludowy z MGOKiS w Stąporkowie, Mokrzaneczki, Smarkowianki oraz lokalny zespół.

Piknik rodzinny w Nadziejowie zorganizowany został na placu zabaw przez sołtysa Zbigniewa Teleckiego oraz Radę Sołecką. Przy wsparciu burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej oaz radnego Rady Miejskiej Macieja Pokusy.

Mieszkańcy Nadziejowa przygotowali wspólnie smakołyki: przepyszne ciasta, wędliny, jajka w majonezie, smalec domowego wyrobu oraz ogórki kiszone. Nie zabrakło także grillowanej kiełbaski oraz kaszanki. Wiele atrakcji zapewniono dzieciom m.in. zamek dmuchany, malowanie buziek, watę cukrową oraz słodkie niespodzianki.

Wspaniałą zabawą okazały się zawody w przeciąganiu liny, najpierw dla dorosłych , a potem także dla dzieci. Brali w nich udział wszyscy obecni na pikniku, a na koniec wszystkim dzieciakom rozdano maskotki jako nagrodę.

Oprawę muzyczną zapewnił: Tomek „Miara” Miernik i Dj Dziadek Arek. Mieszkańcy Nadziejowa bawili się prawie do białego rana, nie przeszkodził nawet padający deszcz.
– Takiego pikniku rodzinnego jeszcze u nas nie było – mówi Zbigniew Telecki. – W organizację zaangażowali się bardzo sami mieszkańcy i dlatego tak wspaniale piknik się udał – dodaje.

JUSTYNA KOŁODZIEJCZYK

 

1 KOMENTARZ

  1. Wielkie brawa! Organizować, szanować, i pielęgnować. To jest Diament Społecznej integracji i Społecznego nie tylko regionalnego rozwoju..

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze