Ruszyły zdjęcia do filmu „Magnezja”, który powstanie w Maleńcu. Znamy gwiazdorską obsadę! [zdjęcia]

W drugiej połowie września do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu przyjedzie ekipa filmu „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka. Wiadomo już, jacy aktorzy znaleźli się w obsadzie. To największe polskie gwiazdy na czele z Mają Ostaszewską, Agatą Kuleszą i Borysem Szycem!

„Magnezja” to osadzony w XX-leciu międzywojennym gangsterski kryminał w poetyce westernu i ze sporą dawką czarnego humoru, w którym w zaskakujących aktorskich metamorfozach występują: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Joachim Lamża, Helena Norowicz, rosyjski aktor Andriej Bagirow i wielu innych.

Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo. Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego oraz Agnieszki Hodowanej. Montażystą filmu będzie Jacek Drosio, zaś muzykę skomponuje Jan A.P. Kaczmarek.

Koproducentami filmu są TVN, ARTPARK, Studio Produkcyjne ORKA oraz Mazowieckie i Warszawski Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

O czym będzie film?

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Premiera filmu planowana jest na 2 października 2020 roku.

Przed nami jeszcze sporo dni zdjęciowych, trzymajcie proszę za nas kciuki- napisała na swoim facebookowym profilu Maja Ostaszewska, która podzieliła się pierwszymi fotosami z filmu.

Wiadomo już, że część zdjęć powstanie na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Jak informuje dyrektor Maciej Chłopek ekipa przyjedzie tu w drugiej połowie września i spędzi w Maleńcu blisko dwa tygodnie. Możemy być więc pewni, że w powiecie koneckim pracować będą największe polskie gwiazdy kina.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zapomnieli o znaku STOP?

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...
  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze