KSSPR Końskie po tygodniu przygotowań do nowego sezonu

Seniorzy KSSPR-u Końskie mają za sobą tydzień przygotowań do nowego sezonu w I lidze szczypiornistów.

Jak już informowaliśmy, z drużyny ubyli dwaj podstawowi zawodnicy. Daniel Goliszewski i Piotr Gasin odeszli do AZS UJK Społem Kielce, drużyny beniaminka pierwszej ligi. Ponadto Kacper Rożnowski został przyjęty do kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Do KSSPR-u przybyli natomiast 21-letni Łukasz Telka oraz 20-letni Adrian Gruszczyński. Telka grał w koneckim zespole w sezonie 2017/2018. Wystąpił wtedy w 15 meczach, w których zdobył 29 bramek. W sezonie 2018/2019 reprezentował barwy KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. Łukasz Telka jest wychowankiem Vive Kielce, ma 193 cm wzrostu i jest rozgrywającym.

Gruszczyński także jest rozgrywającym. W poprzednim sezonie grał w Uniwersytecie Radom.

Rozruchowy tydzień

Nasi seniorzy trenują od 5 sierpnia we własnej hali sportowej pod okiem trenera Roberta Napierały. – Do tego czasu nie wszyscy zawodnicy wrócili z wakacji. Z tego powodu pierwszy tydzień przygotowań potraktowaliśmy jako rozruchowy – mówi trener koneckiego pierwszoligowca.

Podczas pierwszego treningu w poniedziałek, były zajęcia w hali sportowej. We wtorek drużyna odbyła trening na koneckim stadionie. I tak na zmianę. – Prawdziwe trenowanie zaczęło się dopiero w bieżącym tygodniu. Do hali i stadionu doszło jeszcze bieganie po lesie – dodaje trener Robert Napierała.

Powroty

Do kadry KSSPR-u wróciło kilku graczy. Z drużyną trenują Artur Rurarz i Kamil Buchcic, którzy byli kontuzjowani. Z ekipą trenuje także Szymon Jańczyk. Dołączył też młody Rafał Śledź, wychowanek KSSPR. Brakuje Adama Janusa, który jest na urlopie. Trwają jeszcze rozmowy w sprawie pozyskania do KSSPR zawodnika grającego na prawym skrzydle.

Sparingi i turnieje

Pierwszy sparing trener Robert Napierała zaplanował na 24 sierpnia, kiedy jego zespół rozegra dwa wyjazdowe mecze z MKS Wieluń. 30 lub 31 sierpnia KSSPR zagra w Zwoleniu z Orlętami.

W dniach 6-7 września w Końskich odbędzie się turniej towarzyski, a rywalami konecczan będą AZS AWF Biała Podlaska, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski i Uniwersytet Radom.

Ostatni mecz kontrolny nasza drużyna rozegra 12 września w Ostrowcu z KSZO Odlewnią.

Zmiana gospodarza

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, nowy sezon w I lidze ruszy 21 września. KSSPR podejmie AZS UW Warszawa. Tydzień później nasz pierwszoligowiec zagra w Zamościu z Padwą.

Następnie czeka nas seria trzech meczów w Końskich. 5 października KSSPR podejmie Czuwaj Przemyśl, 12 października Orlen Wisłę II Płock, a 19 października KPR Legionowo. Pojedynek z rezerwami Orlenu Wisły miał odbyć się w Płocku. Na prośbę płocczan, którzy w tym terminie mają zajętą halę, spotkanie zostanie rozegrane w Końskich.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...
W środę, 29 stycznia, MKS Neptun Końskie rozegra pierwszy mecz kontrolny. Jak już informowaliśmy, 13 stycznia czwartoligowi piłkarze nożni Neptuna Końskie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze