Rodzinny festyn w Gowarczowie. Będzie disco polo i III Turniej Sołectw

W czwartek 15 sierpnia doroczny festyn rodzinny w Gowarczowie. Jego gwiazdą będzie grupa disco polo Maxel. Publiczność będzie mogła nie tylko się bawić, ale też kibicować uczestnikom III Turnieju Sołectw Gminy Gowarczów.

Impreza tradycyjnie już będzie nawiązywać do odpustu św. Rocha. Początek o godz. 15. Na scenie przed szkołą podstawową w Gowarczowie wystąpią soliści i zespoły działające w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Będzie można posłuchać zarówno dzieci i młodzieży jak i grup tworzonych przez dorosłych mieszkańców gminy, czyli Ale Babki i Bębnowianki, które wystąpią o godz. 18. Gościnnie zaprezentuje się zespół młodzieżowy  Efekt działający przy zaprzyjaźnionym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Na pewno atrakcją będzie obserwowanie zmagań przedstawicieli poszczególnych wsi podczas III Turnieju Sołectw Gminy Gowarczów 2019. Wśród konkurencji znalazły się m.in. konkurs kulinarny, rzut wielkim kluczem, prezentacja artystyczna na scenie oraz quiz regionalny z wiedzy o gminie i okolicy. Początek zmagań o godz. 16.40.

To jednak nie wszystko. Na dzieci czekać będą: bezpłatne dmuchańce, animacje i zabawy CKiAL, animacje harcerskie, a na wszystkich chętnych strefa rozrywki i  gastronomii oraz stoiska regionalne.

O dobrą zabawę zadbają zespoły grające disco polo. Na początek, o godz. 19, wystąpi grupa Cassino, a tuż po nich  o godz. 20.30. zespół Maxel. Co ciekawe tworzący ją Bogdan Kukier  był jednym z pierwszych wokalistów  grupy Boys. Po odłączeniu się od grupy w 1994 założył zespół Maxel, a w 1995 roku nagrał hit „Lekcja miłości”. Przed gwiazdą wieczoru poznamy laureatów dorocznych gminnych nagród Wawrzynów oraz zwycięzców III Turnieju Sołęcctw Gminy Gowarczów. Po koncercie Maxela rozpocznie się zabawa z DJ`em, która potrwa do północy.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Mikołaj w remizie u dzieci z Wąsosza

Jak co roku Mikołaj z workiem prezentów dotarł do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Rozdał dzieciom niespodzianki. Zaś druhny i druhowie strażacy zorganizowali...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie rozbłysła tysiącem świateł siedmiometrowa choinka. Pojawił się też długo oczekiwany przez najmłodszych mieszkańców gminy...
Jak co roku Mikołaj z workiem prezentów dotarł do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Rozdał dzieciom niespodzianki. Zaś druhny i druhowie strażacy zorganizowali...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze