Zamaskowani napadli na sklep monopolowy!

Dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do sklepu monopolowego przy ul.Piłsudskiego w Stąporkowie. Krzyknęli, że to jest napad. Poddusili 55-letnią sprzedawczynię, ukradli komputer i umknęli. Nieco później dotkliwie pobili dwóch 18-latków!

13 sierpnia (wtorek) po  południu do sklepu monopolowego wtargnęli dwaj zamaskowani mężczyźni. Na głowach mieli jakieś skarpety z dziurami na oczy.  Krzyknęli, że to jest napad! I rzucili się do lady. Jeden przyduszał 55-letnią ekspedientkę, a drugi plądrował szuflady. Nie znalazł nic godnego uwagi. Więc napastnicy zabrali komputer sklepowy i czytnik kart. Zdołali jeszcze z półki zdjąć butelkę piwa, po czym umknęli  ze sklepu – relacjonował nam podkom.Sylwia Sobczyńska  z wydziału prewencji KPP Końskie.

 Pobili  i obrabowali

Kilka godzin później dwaj mężczyźni pojawili się na skwerku niedaleko Miejsko-Gminnego Domu Kultury i Sportu w Stąporkowie.  Tu zaczepili dwóch 18-latków. Dotkliwie ich pobili, splądrowali kieszenie. Jednemu zabrali telefon komórkowy (wartości 2000 złotych) i  40 zł w gotówce, a drugiemu zwinęli powerbank  (wartości 100 złotych). Pozostawili pobitych i uciekli.

O zajściach: napadzie na sklep i pobiciu 18 –latków dowiedzieli się policjanci z KP Stąporków.  Wszczęli poszukiwania sprawców bandyckich  działań. Około godziny 3 po północy,  już 14 sierpnia, patrolujący miasto policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn. Przepytali ich na różne okoliczności. Wyszło, że 23 –  i  22 –letni mężczyźni pochodzą z województwa małopolskiego. Przyjechali do Stąporkowa. Przyznali się do napadu na sklep monopolowy i pobicie dwóch 18-latków.

W areszcie

Na początek wylądowali w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Stąd trafią do prokuratora. Być może po przesłuchaniu sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu bandytów.

Postępowanie w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stąporkowie. Za napad na sklep, sprawcy podlegają karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Zaś za pobicie, pozbawienia wolności do lat 3.      MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zapomnieli o znaku STOP?

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...
  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze