Fiat uderzył w bariery, znak drogowy i dachował na skarpie. W środku auta była mała dziewczynka!

W Niekłaniu Małym dachował fiat punto, którym podróżowała 32 –letnia kobieta i 3-letnia dziewczynka.

Koło godziny 14.35  ulicą Hubala w Niekłaniu Małym fiatem punto jechała 32-letnia kobieta z 3-letnią córką.  Gdy fiat skręcał w  lewo, w ulicę Partyzantów, kierująca autem straciła panowanie nad samochodem. Fiat uderzył w bariery energochłonne, znak drogowy i dachował.  Córeczka doznała niewielkich obrażeń.  Za spowodowanie kolizji, funkcjonariusze  ukarali trzeźwą 32-latkę mandatem – dowiedzieliśmy się od koneckich policjantów.

Na miejscu zdarzenia.

Przybyli druhowie 

Na miejsce zdarzenia drogowego, przybył  zastęp OSP Niekłań, dowodzony przez dh Karola Jędrychowskiego. Druhowie zobaczyli fiata punto, który leżał na dachu na skarpie drogi, nad rzeką. Kierująca autem i 3-letnia pasażerka  z pomocą osób postronnych  opuściły samochód, nim przybyły ekipy ratunkowe.  Druhowie z OSP KSRG Niekłań i OSP KSRG Odrowąż udzielili poszkodowanym wsparcia psychicznego. Kobieta i dziecko nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Nie miały widocznych obrażeń.

Działania  ratowników

Wraz z zastępem JRG Końskie dowodzonym przez kpt. Damiana Smolarczyka przybył ambulans ZRM i patrol policji. Poszkodowane zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego i zostały przetransportowane na SOR w Kielcach.

Strażacy zabezpieczyli samochód przed zsunięciem się ze skarpy do koryta rzeki. Ruch drogowy został wstrzymany. Na prośbę policji strażacy wyciągnęli wrak fiata punto ze skarpy w miejsce niestwarzające zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Żeby przeprowadzić takie manewry,  druhowie zdemontowali dwa elementy uszkodzonej bariery energochłonnej – relacjonował nam zdarzenie st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.- Po zakończeniu tych prac, strażacy i druhowie swoje  działania zakończyli.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze