Po zderzeniu aut troje dzieci trafiło do szpitala

W piątek przed godziną 10 doszło do zderzenia samochodów na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Wólce, w gminie Słupia Konecka. Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiło do szpitala w Kielcach.

16 sierpnia br., samochód osobowy kierowany przez 30-latka jechał od Słupi  Koneckiej w kierunku Włoszczowy, a ciężarówka volvo, która prowadził także 30-latek, jechała  od Przedborza do Łopuszna.  Przed godziną 10, na skrzyżowaniu dróg w Wólce, w gminie Słupia Konecka, fiat stilo nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjechał na skrzyżowanie i  uderzył w ciężarowe volvo z naczepą.  W fiacie, którym kierował 30-letni mężczyzna, podróżowała 29-letnia kobieta i dzieci w wieku 5, 2 –lata i 6 miesięcy. Przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i kobietę oraz dzieci –  pasażerów  fiata przetransportował do szpitala w Kielcach. Prawdopodobnie na badania, bowiem ich życiu nic nie zagrażało. Kierowcy byli trzeźwi.

Strażacy i druhowie w akcji ratowniczej

Samochodem ciężarowym podróżował  tylko kierowca. Żadnych obrażeń nie odniósł. Gdy dotarł zastęp OSP KSRG Wilczkowie dowodzony przez dh Marcina Piwowarczyka  osobami, które jechały fiatem stilo opiekowali się  ratownicy medyczni. Kilka  minut później przybył zastęp JRG Końskie i działaniami ratownictwa drogowego kierował  bryg. Adam Zieliński. Samochód ciężarowy stał na jezdni, blokował pas ruchu. Fiat stilo stał niemal na środku skrzyżowania. Wyciekały z niego płyny eksploatacyjne.  Policjanci  zatrzymali ruch drogowy we wszystkich kierunkach od skrzyżowania. W tym czasie druhowie odłączyli  baterie akumulatorów  w  samochodzie osobowym, rozwinęli  linię gaśniczą oraz  sprzątnęli płyny powypadkowe. Gdy na miejsce przybyła trzecia  karetka pogotowia ratunkowego z lekarzem, poszkodowani zostali przetransportowani na obserwację do SOR w Kielcach – relacjonował nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

Dodać należy, że do zdarzenia drogowego  zdarzenia przybył zastęp JRG PSP Włoszczowa w ramach realizowanej wzajemnej współpracy na terenie obszarów chronionych.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze