Spłonęło 60 palet z płytkami ceramicznymi. Duże straty!

Prawdopodobnie zaprószenie ognia na składowisku palet z płytkami ceramicznymi doprowadziło do pożaru. Straty wstępnie oszacowano na ok.180 000 złotych.

 

Kwadrans po godzinie 20, sześć minut po ogłoszeniu alarmu strażacy ratownicy dowodzeni przez  kpt. Damiana Smolarczyka dojechali na plac Ceramiki Końskie,  gdzie paliły się palety z płytkami ceramicznymi. Strażacy JRG ustalili, że  na placu zakładu paliły się drewniane palety, papierowe opakowania płytek, folia ochronna. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla hali w gdzie  trwała produkcja. Osób  poszkodowanych nie było.

W momencie przybycia zastępów strażackich,  pożarem objęte było około 60 palet. Ogień trawił papierowe opakowania, folię zabezpieczająca palety. Powstała hałda,  wewnątrz której znajdowały się zarzewia ognia – mówił nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

 

Strażacy jednym strumieniem wody nacierali na palącą się hałdę, drugim strumień kierowali w obronie składowiska. Po  ugaszeniu pożaru przystąpili  do ręcznego przegarnięcia elementów ceramiki, spalonych pozostałości i przelewania wodą w celu dogaszenia zarzewi ognia. W trakcie tych działań na miejsce przybyła ciężka ładowarka  udostępniona przez kierownictwo zakładu. Pomagała przegarniać pogorzelisko, a strażacy  ją dogaszali. Potem cały teren pożaru sprawdzili kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili podwyższonych wartości temperatur i po trzech i pół godzinie  działania zakończyli.

 

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia przez osoby dorosłe. Zniszczyło się 60 pale płytek.  Z zapisu monitoringu wynika, iż do zapalenia palet z płytkami doszło wskutek niewielkiego pożaru trawnika obok rampy załadowczej zakładu. W akcji gaszenia udział brały JRG, OSP KSRG Modliszewice i OSP Końskie.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zapomnieli o znaku STOP?

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...
  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze