Ratowali dwoje dzieci, które tonęły w zalewie

Ratownicy wodni RP, którzy pilnują kapiących się w sielpiańskim zalewie, w tym sezonie ratowali jedynie dwoje dzieci, które weszły do wody i tonęły.

W tegorocznym sezonie wypoczynkowym o bezpieczeństwo kąpiących się w zalewie, w Sielpi dbają  ratownicy wodni: Anna Siemieniec – ratownik medyczny (żołnierka OT), Mariusz Mączka ( żołnierz OT), Grzegorz Bąk (strażak PSP) i  Mikołaj Gałązka. Jak nam powiedzieli Anna Siemieniec i Mariusz Mączka,  tegoroczny sezon  wypoczynkowy w Sielpi  zbliża się do finału. Miniony okres był bardzo spokojny. Ludzie nie sprawiali nam i sąsiadom z plaży i wody żadnych  kłopotów. Nie było niepoprawnych, brawurowych  skoków do wody kończących się złamaniem kręgów szyjnych, co najczęściej w takich przypadkach występuje. Nie  musieliśmy wydobywać pijanych  „pływaków”. Ale jeden przypadek może  trwożyć.  Otóż zdarzyło się, że dorośli zostawiali na plaży dzieci. Ktoś zauważył, że dwoje dzieci  5-, 6- letnich  po prostu się topi. Błyskawicznie wydobyliśmy ich z wody. Udzieliliśmy pomocy.  Podtapiały się i gdyby nikt nie widział tego co się z nimi działo, pewnie poszłyby na dno.  To taka codzienna służba w Sielpi.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze