I Wakacyjny Turniej „Lato na Sportowo” w Smykowie [zdjęcia]

13 sierpnia na Orliku w Smykowie odbył się I Wakacyjny Turniej „Lato na Sportowo”. Rywalizowały ze sobą drużyny świetlic wiejskich z gminy Smyków.

Do turnieju zgłosiły się świetlice: Smyków, Królewiec, Kozów, Salata, Przyłogi i Miedzierza. Wszystkich przywitał Jerzy Duda, wicewójt gminy Smyków. Rywalizowały 6-osobowe drużyny. Dzieci wystartowały w 11 konkursach drużynowych, w niektórych brały udział również opiekunki.

Biegi na początek

Rozpoczęto biegami wahadłowymi i slalomem między pachołkami.

Następnie były przeciąganie liny, rzut woreczkiem do celu, bieg w workach oraz rzut ringo.

– Ciekawą konkurencją było rzucanie balonikiem napełnionym wodą do celu. W tej konkurencji swoim podopiecznym pomagały panie opiekunki – informuje Elżbieta Sosnowska, inspektor ds. promocji, rozwoju gminy.

Wiele emocji

Dzieci bardzo sprawnie wykonywały wszystkie zadania. Wiele emocji i aplauzu wzbudziły: biegi w workach, biegi w parach ze związanymi nogami, wyścig z piłką popychaną miotłą i slalom z kubkiem na tacy napełnionym wodą.

– Zabawa była znakomita, były emocje i wielka rywalizacja. Nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w turnieju. Natomiast puchary otrzymały drużyny z Królewca za pierwsze miejsce, drużyna z Kozowa za drugie miejsce, a drużyna z Miedzierzy za trzecie. Ekipy ze Smykowa, Salaty i Przyłóg uplasowały się ex aequo na czwartym miejscu – dodaje Elżbieta Sosnowska.

Zawody sędziowali Jacek Kołodziejczyk i Dawid Kołodziejczyk. Do zobaczenia w kolejnych konkursach!

Dariusz Kosma

Fot. UG Smyków

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze