Bardzo długi, prawie spokojny, weekend na koneckich drogach

W ostatniej weekendowej akcji policji, która na drogach powiatu koneckiego trwała od 14 do 18 sierpnia 2019 roku (w godzinach 6.00 – 22.00) odnotowano trzy wypadki, 11 kolizji i kilku pijanych kierowców.

Podinspektor Grzegorz Michorek,  naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP Końskie informował nas, że podczas długiego weekendu na terenie powiatu odnotowano trzy wypadki i jedenaście kolizji. Na przykład w Brodach 18-latek kierując volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w ekran dźwiękochłonny, jaki jest zamontowany przy drodze W728. Młody kierowca doznał stłuczenia kręgosłupa. W Wólce w gminie Słupia Konecka, fiat stilo w wymusił pierwszeństwo i uderzył w koło naczepy volvo.

Natomiast w Modliszewicach  o godzinie 3 nad ranem cztery osoby wracały z Sielpi mazdą. Na zakręcie drogi w Modliszewicach pojechali prosto, uderzyli w barierę energochłonną i mazda dachowała. Dwie osoby miały dotkliwe obrażenia głowy, zostały zabrane przez ZRM na SOR koneckiego szpitala.

 

Akcja ratowników

Osiem minut po godzinie 3 nad ranem, dwa zastępy JRG dowodzone przez kpt. Damiana Smolarczka, Zespół  Ratownictwa Medycznego i patrol policji  dotarli  do Modliszewic. Auto, który niedawno dachowało stało  się na poboczu, na kołach. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili samochód o własnych siłach przed przybyciem strażaków ratowników.

Dwie kobiety, w wieku  23 i 14 lat były  pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego i zostały zabrane na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich. Pozostali dwaj mężczyźni, uczestnicy dachowania auta, nie potrzebowali pomocy medycznej. Strażacy odłączyli akumulator od  instalacji elektrycznej samochodu. Nie stwierdzili wycieków płynów eksploatacyjnych – mówił nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP Końskie i dodał, że w wyniku zdarzenia, zniszczona została karoseria mazdy i bariera energochłonna.

 

Niektóre kolizje

W czasie długiego weekendu na terenie powiatu wydarzyło się jedenaście kolizji – kontynuuje podinspektor Grzegorz Michorek. – Kolizje  odbyły się między innymi: na drodze K42 w okolicy Koziej Woli – seat jadący w kierunku Stąporkowa zderzył się z sarną, która przebiegała jezdnię. W Sielpi kierująca peugeotem najechała na tył toyoty.

Także w Sielpi honda została uderzona podczas parkowania bmw. Koliszowy,  peugeot kierowany przez 59-letniego jechał w kierunku Piotrkowa. Z nieustalonych przyczyn wpadł do rowu. Kierowca trzeźwy, nikomu nic się nie stało. W Królewcu na parkujące audi  najechał volkswagen. Sprawca został ukarany mandatem. W Grzybowie audi najechało na…deskorolkę. Samochód został uszkodzony.

 

Pijani na drodze

Jadący samochodem na ulicy Gimnazjalnej  zobaczyli, że przed nimi niepewnie plącze się auto. Jakby odbijało się od krawężników. Zatrzymali je, wezwali policję. I wtedy okazało się, że samochodem kierował pachnący alkoholem Gruzin. Został zabrany do koneckiego szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Na ulicy Wrzosowej w Końskich, około godziny 22.30  samochód osobowy wpadł w płot posesji. Próbował wyrwać się z uścisku ogrodzenia. Nie udało mu się. Policjanci sprawdzili kierowcę. Okazało się, że nie posiadał  prawa jazdy, a w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Na ulicy Jarzębinowej w Sielpi policjanci zatrzymali bmw. Kierowca  miał w organizmie 2 promile alkoholu. W Fałkowie 33-letni rowerzysta, którego policjanci zatrzymali na drodze publicznej, miał w organizmie  3,26 promila alkoholu.

 

Nietypowy pijany…szofer

Żona kierowała autem, w którym podróżował –jak się później okazało – nietrzeźwy (2 promile) mąż i dziecko. Męża denerwowało, że auto bardzo wolno jedzie. Kazał żonie zatrzymać samochód i wyjść z niego. Kobieta zabrała dziecko i wysiadła. Mąż zajął miejsce  za kółkiem i pojechał do domu. Potem rowerem wrócił, zabrał dziecko, a żonę ukarał tym, że do domu musiała wracać pieszo – dodał podinspektor Michorek i stwierdził, że wszyscy użytkownicy dróg,  oprócz rowerzysty którego ukarano mandatem 500 zł, trafią do sądu. Na początek policjanci zabrali im prawa jazdy.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze