Na pomoc nietoperzom

W 13 – 5 Hufcu Pracy w Końskich uczestnicy od kwietnia bieżącego roku realizują projekt pod nazwą „EKO PATROL”, finansowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Ostatnio budują i wieszają a klatki dla nietoperzy.

Fascynacja ekologią i środowiskiem naturalnym okolic Końskich, przyczyniła się do utworzenia grupy nieformalnej pod nazwą Eko drużyna 2″, która podjęła się na rzecz środowiska lokalnego zadań  polegających na  poprawie warunków bytowych i lęgowych ptaków z obszaru Rzeki Czarnej Koneckiej.

 

Lęgowiska dla nietoperzy

Po zajęciach warsztatowych z ekologii uczestnicy przystąpili do budowy budek lęgowych dla nietoperzy. Pod opieką Zbigniewa Fijewskiego – przedstawiciela Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego – w zaprzyjaźnionej stolarni młodzież montowała budki.

Przewieziono je do miejscowości Gatniki i Wincentów oraz Sielpi Wielkiej w rejonie obszaru rzeki Czarnej Koneckiej. Zamontowano je  na odpowiednich drzewach wyszukanych w plenerze podczas zajęć warsztatowych– mówi Elżbieta Sawczuk z koneckiego hufca.

 

Zajęcia ornitologiczne

Ekolodzy uczestniczyli również w warsztatach ornitologicznych, w których udział brała „Eko drużyna 2” i    ekolodzy ze Szkoły Branżowej I stopnia w Końskich. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała multimedialny pokaz,  wysłuchała prelekcji dotyczącej ochrony fauny i flory naszego środowiska.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze