Za miesiąc przyjadą do nas gwiazdy, by kręcić „Magnezję”

W drugiej połowie września do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu przyjedzie ekipa filmu „Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka. Wiadomo już, jacy aktorzy znaleźli się w obsadzie. To największe polskie gwiazdy na czele z Mają Ostaszewską, Agatą Kuleszą i Borysem Szycem!

„Magnezja” to osadzony w XX-leciu międzywojennym gangsterski kryminał w poetyce westernu i ze sporą dawką czarnego humoru, w którym w zaskakujących aktorskich metamorfozach występują: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Joachim Lamża, Helena Norowicz, rosyjski aktor Andriej Bagirow i wielu innych.

Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo. Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego oraz Agnieszki Hodowanej. Montażystą filmu będzie Jacek Drosio, zaś muzykę skomponuje Jan A.P. Kaczmarek.

Pierwszy klaps padł kilka tygodni temu. – Przed nami jeszcze sporo dni zdjęciowych, trzymajcie proszę za nas kciuki- napisała na swoim facebookowym profilu Maja Ostaszewska, która podzieliła się pierwszymi fotosami z filmu.

Wiadomo już, że część zdjęć powstanie na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Jak informuje dyrektor Maciej Chłopek ekipa przyjedzie tu w drugiej połowie września i spędzi w Maleńcu blisko dwa tygodnie. To jednak nie wszystko, bo ekipa planuje również nakręcenie scen plenerowych w okolicach muzeum. Możemy być więc pewni, że w powiecie koneckim pracować będą największe polskie gwiazdy kina.

O czym będzie film?

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze