Skutecznie uwalniają książki. Chętnych nie brakuje! [zdjęcia]

Młodzieżowa Rada Miejska w Radoszycach podczas specjalnej gali podsumowała projekt, dzięki któremu w kilku miejscach w gminie stanęły półki z książkami.

Przypomnijmy, że bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Półki w gminie Radoszyce stoją już w sołectwach Górniki, Jacentów, Grodzisko, Kapałów. W najbliższym czasie zostanie ustawiona ostatnia półka, która swoje miejsce znajdzie na radoszyckim stadionie, obok altany. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Młodzieżowej Rady Gminy oraz chętnych młodych mieszkańców od przewodnictwem Huberta Zaleśnego, który wraz z Zofią Mogielską poprowadził finałową galę.

Podsumowanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy. – Przedstawiliśmy wszystkie najważniejsze działania związane z przygotowaniami, spotkaniami z mieszkańcami sołectw, po samodzielne wykonanie półek przez młodzież i wreszcie ocenami funkcjonowania akcji – mówi Paulina Pakuła, koordynatorka działań podejmowanych przez Młodzieżową Radę Miejską.

Co ciekawe na finał spotkania radoszycka młodzież miała możliwość zagrania w grę, w której pierwsze skrzypce grały oczywiście książki i ich bohaterowie. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy przenieśli się na plac przed remizą, gdzie rozpalono grill i smażono kiełbaskę.

Młodzieżowa Rada Miejska w Radoszycach pozyskała ponad 8 tyś. złotych na projekt „Bookcrossing-uwalniamy książki” w ramach programu „Równać szanse” realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, prowadzoną przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze