Kiedy znów nie pójdziemy do szkoły?

Kończą się wakacje 2019 r. Ale niebawem na uczniów znów czekają wolne dni! Jaki jest kalendarz w roku szkolnym 2019/2020?

Powrót do szkoły –  poniedziałek, 2 września 🙁

Przerwy świąteczne

Mamy wolne już w listopadzie:  1 w piątek i 11 w poniedziałek.

W okresie Bożego Narodzenia nie chodzimy do szkoły od 23 grudnia (poniedziałek) do 1 stycznia (środa) 2020 r.

Nie trzeba iść do szkoły również 6 stycznia (poniedziałek) – Święto Trzech Króli.

Wielkanocna przerwa świąteczna wypada w 2020 roku między 9 (czwartek) a 14 kwietnia (wtorek).

Nie idziemy do szkół 1 maja (piątek) w Święto Pracy i 11 czerwca (czwartek) w Boże Ciało.

Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 26 czerwca (piątek).

Terminy ferii

Ferie zimowe potrwają od 27 stycznia (poniedziałek)do 9 lutego (niedziela) w świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim  i wielkopolskim.

Dzieci i młodzież z mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego  będą miały przerwę od nauki dopiero od 10 lutego do 23 lutego.

Egzaminy

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 21 kwietnia – 23 kwietnia – z języka polskiego, matematyk i języka obcego. Od 1 do 3 czerwca – termin dodatkowy.

Od 4 do 6 maja odbędą się egzaminy maturalne na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, a także z języka angielskiego. Egzaminy ustne z języka polskiego odbędą się pomiędzy 7 a 22 maja. Od 4 do 22 maja maturzyści będą zdawać egzaminy ustne z języka obcego.

Uczniowie, którzy nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów, będą mogli ponownie przystąpić do niego w terminie poprawkowym. Z części pisemnej odbędzie się 25 sierpnia, a części ustnej od 24 do 25 sierpnia.

jb

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze