Mężczyzna, spod Końskich uciekł z więzienia w Neapolu. Pierwszy przypadek od 100 lat.

Jak podaje portal poliziapenitenziaria.it, 32-letni Polak, spod Końskich więzień Poggioreale został schwytany przez policję i carabinieri. Na wolności był dwa dni. Został zatryzmany w Neapolu w dzielnicy Borgo Loreto, w historycznym centrum.

Polak został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Ma 180 centymetrów wzrostu, szczupła budowa ciała, jasna karnacja, jasnobrązowe włosy, broda” –  prezentowano portret mieszkańca powiatu koneckiego. Policjanci informowali, że może być niebezpieczny.

Media przypomniały, dlaczego  32-latek znalazł się za kratami. Chodziło o zdarzenia z 5 grudnia 2018 roku sprzed jednego z klubów w Neapolu. Jak opisuje Vocedinapoli.it, przed lokalem pokłóciła się para: 31-letni wówczas Polak i jego narzeczona. Według portalu kobieta poprosiła o pomoc 36-letniego Ukraińca, ten miał próbować działać jako mediator. Vocedinapioli.it pisze, że wówczas całkowicie pijany Polak miał trzykrotnie ugodzić Ukraińca nożem: w szyję, serce i rękę. Mężczyzna zmarł.

Rok w więzieniu

W więzieniu Poggioreale przebywał do niedzieli. 32-latek uciekł schodząc po linie zrobionej z prześcieradła z prawie 20-metrowej wysokości ściany granicznej na chodnik. Liny starczyło do pewnej wysokości. Gdy się skończyła, zeskoczył na ziemię. Robert L., został schwytany w dzielnicy Borgo Loreto w Neapolu. Ucieczka polskiego 32-latka, któremu udało się uciec z neapolitańskiego więzienia Poggioreale, była pierwsza w 100-letniej historii więzienia. Trwała niecałe 48 godzin. Uważany za niebezpiecznego, został schwytany przez policję i karabinieri. Śledczy, którzy już byli na jego tropie, zatrzymali  go na ulicy, w okolicy Borgo Loreto, niedaleko Piazza Mercato, kilka kilometrów od więzienia.

Do tematu wrócimy.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze