Mężczyzna, spod Końskich uciekł z więzienia w Neapolu. Pierwszy przypadek od 100 lat.

Jak podaje portal poliziapenitenziaria.it, 32-letni Polak, spod Końskich więzień Poggioreale został schwytany przez policję i carabinieri. Na wolności był dwa dni. Został zatryzmany w Neapolu w dzielnicy Borgo Loreto, w historycznym centrum.

Polak został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Ma 180 centymetrów wzrostu, szczupła budowa ciała, jasna karnacja, jasnobrązowe włosy, broda” –  prezentowano portret mieszkańca powiatu koneckiego. Policjanci informowali, że może być niebezpieczny.

Media przypomniały, dlaczego  32-latek znalazł się za kratami. Chodziło o zdarzenia z 5 grudnia 2018 roku sprzed jednego z klubów w Neapolu. Jak opisuje Vocedinapoli.it, przed lokalem pokłóciła się para: 31-letni wówczas Polak i jego narzeczona. Według portalu kobieta poprosiła o pomoc 36-letniego Ukraińca, ten miał próbować działać jako mediator. Vocedinapioli.it pisze, że wówczas całkowicie pijany Polak miał trzykrotnie ugodzić Ukraińca nożem: w szyję, serce i rękę. Mężczyzna zmarł.

Rok w więzieniu

W więzieniu Poggioreale przebywał do niedzieli. 32-latek uciekł schodząc po linie zrobionej z prześcieradła z prawie 20-metrowej wysokości ściany granicznej na chodnik. Liny starczyło do pewnej wysokości. Gdy się skończyła, zeskoczył na ziemię. Robert L., został schwytany w dzielnicy Borgo Loreto w Neapolu. Ucieczka polskiego 32-latka, któremu udało się uciec z neapolitańskiego więzienia Poggioreale, była pierwsza w 100-letniej historii więzienia. Trwała niecałe 48 godzin. Uważany za niebezpiecznego, został schwytany przez policję i karabinieri. Śledczy, którzy już byli na jego tropie, zatrzymali  go na ulicy, w okolicy Borgo Loreto, niedaleko Piazza Mercato, kilka kilometrów od więzienia.

Do tematu wrócimy.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Rozpoczęto, na początek symbolicznie, budowę ulicy Wschodniej równoległej do drogi wojewódzkiej W749. Ulica powstanie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Delegacja samorządowców koneckich, mieszkańców Rogowa oraz ekipy...
Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze