Bartłomiej Sienkiewicz o wykluczeniu komunikacyjnym i niebezpiecznych krzyżówkach [zdjęcia]

Bartłomiej Sienkiewicz, lider świętokrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Końskich mówił przede wszystkim o komunikacyjnym wykluczeniu miasta w kontekście połączeń kolejowych.

W minioną sobotę w powiecie koneckim gościł Bartłomiej Sienkiewicz, lider świętokrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych. Towarzyszyli mu koneccy kandydaci Michał Cichocki i Jakub Dajczer, ale również Arkadiusz Kubiec, wiceprezydent Kielc. Panowie zachęcali do złożenia podpisów wspierających KO zarówno na stąporkowskiej targowicy jak i na koneckim skwerku. W Końskich Sienkiewicz spotkał się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej.
W powiecie koneckim jak w pigułce, jak w soczewce widać jakie problemy jakie problemy ma nie tylko ten powiat, ale cały region świętokrzyski.  Tym podstawowym problemem jest wykluczenie infrastrukturalne.  To jest to, że z Końskich się nie da dojechać normalnie, ani do Warszawy, ani do Kielc, ba nawet z trudem można dojechać do Ostrowca, czy pobliskich miejscowości – zaznaczał Bartłomiej Sienkiewicz. To powoduje utratę szans rozwojowych, bo tam gdzie są połączenia drogowe, kolejowe tam przychodzi biznes, tam przychodzą miejsca pracy, tam zwiększają się pensje. Póki to nie zostanie pokonane to tak długo takie regiony jak koneckie będą skazane na walkę o przetrwanie.
Przez ostatnie cztery lata rządów PiS-u i ostatnie pół roku rządów PiS-u w województwie niestety niewiele zostało w tej sprawie zrobione. Zostały porzucone projekty, które były gotowe już do realizacji i w efekcie straciliśmy cztery lata – mówił Sienkiewicz. -Warto tu wspomnieć o drodze S74, która przebiega przez powiat konecki, gdzie giną ludzie, to są koszty zaniedbań infrastrukturalnych. Ze Świętokrzyskiego nie można dojechać w normalny sposób koleją do Warszawy i do Kielc, to musi się zmienić – zaznaczał. – Pytam się gdzie jest linia łącząca Końskie z Centralną Magistralą Kolejową. To linia, która by decydowała o podłączeniu Końskich do krwioobiegu kolejowego – mówił.
– Liczymy na to, że nasza młodzież, która wyjeżdża na studia będzie mogła wrócić do Końskich, podjąć pracę za godziwe wynagrodzenie, żeby wykorzystać swoją wiedzę, którą zdobywają gdzieś dalej. Przed nami ogromne wyzwania. Musimy walczyć o to, żeby w swoich sprawach dotyczących małej ojczyzny łączyć, wspierać wzajemnie, aby jak najwięcej środków trafiło do takich małych miasteczek jak Końskie – mówił Michał Cichocki.

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze