Nasi na Dożynkach Wojewódzkich w Opatowie. Jak wypadli?

Sprawdziliśmy, jak reprezentowano powiat konecki na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w minioną niedzielę w Opatowie.

Za nami dożynkowy sezon. W niedzielę na opatowskim rynku spotkały się reprezentacje wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego, by świętować zbiór tegorocznych plonów. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentacji z powiatu koneckiego. Na jej czele stał wicestarosta Wiesław Skowron. Do Opatowa pojechał wieniec upleciony przez panie z Czerwonej Woli w gminie Słupia Konecka. Tydzień temu został on uznany za najpiękniejszy podczas Powiatowego Przeglądu Wieńców Dożynkowych.
Gminna delegacja z wójtem Robertem Wielgopolanem była obecna na scenie, by obśpiewać wieniec. Ostatecznie w konkursie wyłaniającym najładniejszy wieniec nie udało się wygrać, ale prezentację należy uznać za bardzo udaną. Główna nagroda powędrowała do powiatu sandomierskiego.
To nie jedyny konecki akcent. W konkursie „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”  wyróżnienie otrzymała pasieka, którą w Hucisku, w gminie Stąporków, prowadzą Honorata i Paweł Bartosińscy.  Nagrodzonym gratulował m.in. Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, który w gminie Stąporków czuje się jak w domu.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze