Nasz karateka pojedzie do Tokio na mistrzostwa świata!

W dniach 9-10 listopada br. w Tokio odbędą się Mistrzostwa Świata Open w karate.

To marzenie każdego karateki: start w Mistrzostwach Świata Open. I to gdzie! W Tokio! To prawdziwa Liga Mistrzów w tej dyscyplinie sportu. W tym doborowym towarzystwie znalazł się konecczanin!

Zakończył karierę, ale...

O kim mowa? Ten zawodnik zakończył karierę ponad cztery lata temu.

Pierwsze jego sukcesy przyszły jeszcze w klasie maturalnej, w roku 1999, kiedy kończył naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Zdobył wtedy tytuł mistrza Polski. – Puchar zdobyty za ten tytuł przekazałem „staremu” liceum – mówił nam nasz mistrz.

Trudno zliczyć trofea

Trudno zliczyć i wymienić tytuły oraz trofea, jakie w swojej bogatej karierze zawodniczej wywalczył. Był między innymi srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Europy, brał udział w Mistrzostwach Świata w Wilnie w 2011 r. Wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. W kwietniu 2015 r., po Mistrzostwach Europy w Warszawie, postanowił zakończyć karierę zawodniczą.

To nie była jego ostatnia walka

Okazało się, że to nie był ostatni występ tego karateki. W sobotę 10 grudnia 2016 r. podczas Turnieju Kokoro Cup 9 odbyło się sportowe pożegnanie dwóch zawodników: naszego mistrza i Karola Cieśluka, którzy stoczyli ostatnią w karierze sportowej pożegnalną walkę.

Tak się wtedy wydawało.

O kim mowa? To Mateusz Garbacz! 9 listopada nasz zawodnik, który na co dzień jest nadleśniczym Nadleśnictwa Ruda Maleniecka oraz prowadzi Konecki Klub Karate Kyokushin, wystąpi w I rundzie. Trzymamy kciuki!

Więcej w „papierowym”wydaniu TYGODNIKA

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze