Nasze grupy RiF i U.Z.I. wystąpią na Kadzielni. Bezpłatne zaproszenia czekają!

Koneckie zespoły RiF oraz U.Z.I. wystąpią w wielkim koncercie „Pieśń niepodległości”, który odbędzie się we wtorek 17 września w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Bezpłatne zaproszenia na to widowisko można odbierać w Domu Kultury w Końskich od poniedziałku 9 września.

Koncert omawia wszystkie etapy polskiej drogi ku niepodległości począwszy od 1914 roku i drogi strzelców Pierwszej Kadrowej Józefa Piłsudskiego, poprzez lata walk podczas II Wojny Światowej, w tym walkę w czasie Powstania Warszawskiego, walk żołnierzy za granicami kraju, czasy komunizmu do czasów współczesnych. Twórcą i reżyserem widowiska jest Leszek Kumański.

Na scenie pojawią się świętokrzyscy artyści, którzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki związane z historią Polski. Wystąpią m.in. Mafia. [email protected], Folya, Doba, Zofia Sydor, Marlena Wikło, Paweł Jabłoński.

Wśród wykonawców znajdą się również nasze grupy. UZI zagrają „Mury” i ” Białą flagę”, a RiF „Polskę” i Hej, chłopcy bagnet na broń”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w koneckim Domu Kultury od poniedziałku 8 września. Warto jednak się pospieszyć, bo ich liczba jest limitowana.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze