Koziołek „Spoko” zawitał do uczniów w Kazanowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie. Prowadzili działania profilaktyczne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tuż przed rozpoczęciem lekcji i zajęć  przedszkolnych policjanci z koneckiej komendy podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. Łukasz Morka oraz sierż. Marta Przygodzka, niedaleko szkoły w Kazanowie udzielali dzieciom praktycznych porad jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych. Ponadto, co ważne dla wszystkich, wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była maskotka świętokrzyskiej Policji Koziołek „Spoko”. Uczniowie z opiekunami, policjantami oraz Koziołkiem „Spoko”  trenowali bezpieczne przechodzenie przez ulicę, rychliwą drogę K42. Następnie mundurowi odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas 4-8. Ze starszymi  rozmawiali  o  bezpieczeństwie   w ruchu drogowym. Policjanci poruszyli tematykę , choćby  –  jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych, przypomniano również kiedy mamy obowiązek używać elementów odblaskowych oraz w jakie światła powinien być wyposażony rower. Oprócz pamiątkowego zdjęcia dzieciaki, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze