Pełne emocji wznowienie rozgrywek Koneckiej Ligi Futbolu

Po wakacyjnej przerwie wznowiła rozgrywki Konecka Liga Futbolu organizowana przez Stowarzyszenie Sportowe Fair Play. Piąta seria spotkań była bardzo emocjonująca.

W piątej kolejce doszło do kilku ciekawych spotkań.

– Bodaj w najciekawszym Amatorzy, po znakomitym meczu, pokonali zawsze groźnych Czarodziejów, umacniając się tym samym na pozycji lidera. Ogromny wkład w zwycięstwo liderów miał MVP kolejki bramkarz Mateusz Kowalski – w imieniu organizatora relacjonuje Marcin Michalczyk.

Bramkarz Amatorów Mateusz Kowalski, zatrzymał Czarodziejów.
Bramkarz Amatorów Mateusz Kowalski, zatrzymał Czarodziejów.

Wyszarpali zwycięstwo

Emocjonujące było też starcie Auto Komisu Daniel Zych z Bimbers Brothers. Gospodarze, mimo braku rezerwowych, pokonali rywala 4:3 wyszarpując zwycięstwo w ostatnich minutach pojedynku.

TKN wykorzystał błędy

Ciekawie zapowiadała się również potyczka TKN Bands z Dębowym Team. – Przez dłuższy czas obfitujący w piękne gole mecz był wyrównany. W drugiej połowie jednak, na skutek błędów w defensywie, TKN odskoczył rywalowi na kilka bramek i emocje się skończyły – dodaje Marcin Michalczyk.

Dość jednostronny przebieg miało też starcie Las Vegas z Jajko Na Żurek. Kilka minut dobrej, skutecznej gry Jajka w drugiej części gry, to było stanowczo za mało na trzecią siłę w tabeli KLF – podsumowuje Marcin Michalczyk.

Wyniki 5 kolejki

Amatorzy – Czarodzieje 3:1 (1:0)

Bramki: Grzegorczyk 2, Białas (karny) – M. Popielski (karny).

Hit kolejki nie rozczarował. Byliśmy świadkami bardzo dobrego meczu, którego Czarodzieje wcale nie musieli przegrać. Gości zawodziła jednak skuteczność.

– Inna sprawa, że fenomenalnie w bramce spisywał się Mateusz Kowalski, który między innymi obronił dwa rzuty karne. Oprócz golkipera wyróżnić trzeba skutecznego, strzelającego z zimną krwią Mateusza Grzegorczyka, wszechstronnego Piotra Białasa i pewnego w obronie Damiana Kosmala. Skądinąd, na pochwały zasłużyła cała drużyna, która po tym efektownym zwycięstwie umocniła się na pozycji lidera – mówi Marcin Michalczyk..

Auto Komis Daniel Zych – Bimbers Brothers 4:3 (2:2)

Bramki: Rudnik 2, Feliński, Sutowicz – Dymek, Mazur, Kuleta.

Wielką siłę charakteru pokazał Auto Komis. Grał bez rezerwowych, dwukrotnie przegrywał (1:2 i 2:3), a jednak potrafił ostatecznie wyszarpać zwycięstwo. Przesądził o tym dobrze dysponowany Marcin Rudnik, który dwoma golami zapewnił swojej drużynie drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Las Vegas – Jajko Na Żurek 7:3 (3:0)

Bramki: J. Łapot 2, P. Łapot 2, Maciejewski, Banak, Groszek – Przybylski 2, Jedynak.

Pewna wygrana Las Vegas. Szczególnie w pierwszej połowie gra tej drużyny mogła się podobać. W drugiej wkradło się pewne rozprzężenie, skutkiem czego goście strzelili trzy bramki, ale końcówka meczu znów należała do gospodarzy.

Dębowe Team – TKN Bands 3:9 (2:2)

Bramki: Kuśmierczyk 2, Franczyk – Baczewski 2, Jankowski, R. Bednarz, A. Bednarz, Potocki, Pytlos, Świeboda, samobójczy.

Pierwsza połowa była wyrównana i emocjonująca. – I niestety nerwowa, pełna złośliwości i fauli. Strzelanie zaczął już w pierwszej minucie Wiktor Franczyk. Niebawem wyrównał Krzysztof Jankowski,ale po golu Aleksa Kuśmierczyka gospodarze znów objęli prowadzenie. Wyrównał fantastycznym strzałem Rafał Bednarz.

Drugą połowę, od goli Adama Bednarza i Damiana Baczewskiego, lepiej zaczęli goście. Po kolejnym trafieniu Kuśmierczyka gospodarze jednak ponownie złapali kontakt.

– Kluczowe dla losów spotkania były dwie akcje Grzegorza Świebody. Najpierw po jego strzale w słupek piłka odbiła się od pleców bramkarza i wpadła do bramki. Następnie w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera Dębowego. W tym momencie w zasadzie było po meczu. Z gospodarzy uszło powietrze, co rywal skrzętnie wykorzystał – kończy Marcin Michalczyk.

Tabela

Najlepsi strzelcy

7 – Rusiecki (Czarodzieje)

6 – Pera (Czarodzieje), Baczewski (TKN), Soboń (Bimber)

5 – M. Popielski (Czarodzieje), Grzegorczyk (Amatorzy), Rudnik (Auto Komis), Pilarski (Jajko Na Żurek), Pytlos (TKN)

4 – Basiak (Bimber), Grot, Nowakowski (Amatorzy), Bednarz (TKN), Franczyk (Dębowe), Milcarz (Czarodzieje)

3 – Kabała (Czarodzieje), Piorun (Las Vegas), Sroka (Dębowe), Staromłyński (Auto Komis), Groszek, Łapot (Las Vegas).

Dariusz Kosma

Fot. KLF

Poprzedni artykułKierowca BMW w akcji
Następny artykułMarsz po zdrowie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze