Przewrócony przystanek. Dworzec czeka na busy.

Wiata przystankowa przy ul.Wojska Polskiego została przewrócona, a tym samym przystanek dla wysiadających i wsiadających w tym miejscu został zlikwidowany. Kilkanaście metrów dalej na pasażerów i busy czeka dworzec przesiadkowy.

Rano w poniedziałek  23 września, pasażerowie, którzy przyszli na przystanek komunikacji osobowej przy ul.Wojska Polskiego zastali zupełnie niecodzienny obrazek. Otóż wiata przystankowa została przewrócona. Obok były ławki.

Ludzi nieco zdziwił ten stan. Niektórzy zamierzali powiadomić policję, bo jako żywo był to obraz dewastacji  miejskiego  mienia.

-Wiata przystankowa miała być zlikwidowana tydzień temu – mówił nam wiceburmistrz Marcin Zieliński. – Po pierwsze, żeby u  pasażerów wyrobić odruch, oczekiwania  na busy, na pobliskim dworcu przesiadkowym. Tam również są ławeczki, dach nad głową.  A po wtóre, by kierowcy busów rozpoczynający kursowanie  zajeżdżali na wyznaczone stanowiska.

 

Na dworcu bezpłatnie

O tych zmianach miasto powiadomiło wszystkich  przewoźników, właścicieli busów. W informacjach zawarto gwarancję, że za wjazd na teren dworca miasto nie będzie pobierało opłat. To samo odnosi się do kursujących przez Końskie autobusów dalekobieżnych.

– Prosimy ich by również docierali do dworca. Z powodzeniem mogą manewrować i oczekiwać na swoją godzinę odjazdu. Bo tak się zdarza, że kierowcom dalekobieżnych  np.: relacji Krynica  – Poznań – Kołobrzeg, akurat w Końskich wypada przerwa na odpoczynek.  I autobus czeka na ul.Księdza Granata lub przed Bankiem Spółdzielczym. Na dworcu są szalety automatyczne, czynne całą dobę. Korzystać mogą wszyscy. Natomiast w centrum miasta swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają gdzie się da. Najwyższy czas, żeby ten stan zmienić.

Dodać należy, że na  każdym przystanku na mieści każdy może wsiadać do autobusów. Ale byłoby wspaniale, by rozpoczynający jazdę nie biegali od przystanku do przystanku, a zajmowali miejsca na dworcu przesiadkowym.

MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Michał Trojanowski, student z Końskich, przeszedł eliminacje do "Szansy na sukces", popularnego programu muzycznego TVP.  Zapytaliśmy Michała o jego refleksje związane z występem przed kamerą, a niebawem...
Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dotarli do lokali w Chmielniku...
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, to akcja która skierowana jest do wszystkich. Poświęcając niewiele własnego czasu, można przypomnieć bądź zapoznać się z praktycznymi ćwiczeniami, ratującymi...
15 października o godz 11.00 w Przedszkolu w Smykowie odbyła się próbna ewakuacja. W ewakuacji brały udział dzieci obecne w tym dniu w przedszkolu, nauczyciele...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze