Prezydent Andrzej Duda dał przykład [zdjęcia]

W miniony piątek młodzież z powiatu koneckiego wzięła przykład z Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy i wzięła udział w akcji #sprzątaMY. Na naszym terenie akcję koordynowały trzy Nadleśnictwa: Barycz, Ruda Maleniecka i Stąporków.

20 września, kiedy na całym globie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Andrzeja Dudę, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji #sprzątaMY, w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. Także na naszym terenie.

Wyczyścili leśnictwo Izabelów

Koordynatorem akcji w Nadleśnictwie Barycz był Kamil Kubicki, rzecznik Nadleśnictwa. Miejscem zdarzenia były lasy leśnictwa Izabelów. Punkt zborny mieścił się przy skrzyżowanie dróg w okolicy miejscowości Piekło (obok pomnika pamięci narodowej). W tym miejscu były wydawane puste i odbierane pełne worki ze śmieciami

Sprzątali głównie młodzi

Do akcji na tym terenie włączyło się około 150 głównie młodych osób.

– Byli to uczniowie trzech placówek: Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Dla biorących udział w naszej akcji przygotowaliśmy worki na śmieci, rękawice. Ranek był chłodny, więc również gorącą herbatę. Na wszelki wypadek przygotowaliśmy również namioty. Akcja na naszym terenie trwała od godz. 9.30 do 13.30. Zebrano pół kontenera wszelkiego rodzaju śmieci – poinformował TYGODNIK Kamil Kubicki.

Trzy punkty Nadleśnictwa Ruda Maleniecka

W tym samym czasie, na terenie Nadleśnictwa Ruda Maleniecka, akcję prowadzona była w trzech miejscach. W gminie Radoszyce o godz. 10.00 chętni zebrali się przed Szkołą Podstawową w Radoszycach, a grupę koordynowała Beata Kiełbus.

W gminie Słupia Konecka akcją kierował Tadeusz Nowak. Uczestnicy zebrali się o godz. 11.00 przy Leśniczówce Leśnictwa Ruda Pilczycka.

Z kolei w gminie Ruda Maleniecka zbiórka o godz. 11.00 miała miejsce przed Szkołą Podstawową w Rudzie Malenieckiej, a grupą kierował Robert Konieczny.

Setka w Nadleśnictwie Stąporków

W piątek do akcji przystąpili także wszyscy chętni z terenu Nadleśnictwa Stąporków. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krasnej posprzątała fragment lasu. Grupa licząca blisko 100 osób wraz z nauczycielami stawiła się punktualnie o godzinie 9.30 w miejscu zbiórki. Pobrano worki i rękawice przygotowane przez służbę leśną. Pod czujnym okiem leśników młodzież ruszyła w trasę. Blisko dwie godziny sprzątania dały efekt. Worki szybko napełniły się śmieciami, które szpeciły piękno przyrody.

Zakończyli przy ognisku

Na zakończenie ciężkiej pracy dla uczestników akcji leśnicy przygotowali wspólny posiłek przy ognisku, kiełbaski i pieczone ziemniaki. – Dziękuję wam za tak liczne przybycie i czynny udział w sprzątaniu lasu. Las jest zdecydowanie piękniejszy bez szpecących go śmieci – podziękował młodzieży Sławomir Nyga, nadleśniczy Nadleśnictwa Stąporków.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze