Czarny piątek na koneckich drogach. Sześć aut rozbitych w kolizjach!

Na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Mostowej w dwóch kolizjach cztery samochody zostały porozbijane! Kolejne dwa auta rozbite na „krzyżówkach radoszyckich”!

Nietrzeźwa za kierownicą

Jak nam powiedziała sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów, około godziny 8,40 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej,  Mostowej  i Lipowej 74-latek kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fiatowi, który prowadziła 27-letnia kobieta. I w efekcie pojazdy zderzyły się. Sprawca kolizji, 74-latek został ukarany mandatem. Natomiast  po badaniu kierowców na trzeźwość wyszło, że 27-latka w organizmie miała 0,3 promila  alkoholu. Nietrzeźwej kobiecie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz jej problemem zajmie się sąd.

Na miejsce kolizji przybył zastęp JRG kierowany przez asp. sztab. Rafała Kwapisza. Citroen i fiat panda stały na ulicy. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Strażacy ratownicy odłączyli  akumulatory od instalacji elektrycznej samochodów,  posypali plamy płynów pokolizyjnych sorbentem. Następnie jezdnię zamietli – mówił nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

 Kolejna stłuczka na  okrągłym skrzyżowaniu

Godzina 12,30 i  znów na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Mostowej, Wojska Polskiego i Armii Krajowej w Końskich. Dochodzi do kolejnej kolizji.  Oficer prasowy koneckiej policji, sierż.Marta Przygodzka  mówi: – Ze wstępnych ustaleń wynika:  79-latek kierujący volkswagenem bora jechał  ulicą Armii Krajowej w kierunku ulicy Mostowej. Nie dostosował się do znaku STOP  doszło do  zderzenia z prawidłowo jadącym seatem, którym kierował 19-latek. Seat jechał od ulicy Lipowej w kierunku Armii Krajowej. I tu również nikomu nic się nie stało. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Końskich.

Kolizja na „krzyżówkach radoszyckich”

Po  godzinie 13,20 seat ibiza, kierowany przez 23-letnią kobietę jechał drogą W728  od Radoszyc w kierunku Sielpi. Natomiast droga krajową K74 jechał opel kierowany przez 27 –letnią kobietę.  Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że  kierująca seatem  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu oplowi. Pojazdy zderzyły się.  Nikt nie został ranny. Obie kierujące były trzeźwe – skwitowała sierżant  Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Zastępy  OSP KSRG Ruda Maleniecka, JRG Końskie, OSP KSRG Radoszyce i  Zespół Ratownictwa Medycznego, pojawiły się przy kolizji. Po udzieleniu pomocy doraźnej, wsparcia psychicznego ZRM nikogo do szpitala nie przetransportował. Strażacy ograniczyli się do  zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. I działania zakończyli.

Dodać należy, że na tym skrzyżowaniu budowana jest sygnalizacja świetlna, która pokieruje ruchem. Ale do tego czasu trudno przewidzieć co się tu jeszcze wydarzy!   MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Kradną i wpadną

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze