Lewica idzie do wyborów

Z programem społecznym dla ludzi a nie dla elit przyjechał do rodzinnych Końskich lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Miejscowy targ znalazł się na trasie Szejnabusa, który przemierza województwo świętokrzyskie.

„Szejnabus” ruszył  na spotkania z wyborcami i w piątkowe przedpołudnie zajechał do Końskich. Z gotowym programem wyborczym Lewicy przybył do mieszkańców mec. Andrzej Szejna, lider SLD, który zapraszał do dyskusji i rozmowy o sprawach ważnych dla Polski i Polaków. Andrzej Szejna przypomniał, że mieszka tu jego najbliższa rodzina, uczęszczał do I LO im KEN w Końskich, a wiceburmistrz Zieliński to jego kolega z ławki szkolnej. Rozmowy z mieszkańcami dotyczyły lokalnych problemów komunikacyjnych, edukacji i codziennych problemów życiowych.
Głównym filarem programu Sojuszu Lewicy Demokratycznej – zdaniem Andrzeja Szejny jest inwestycja w ochronę zdrowia.
Jeżeli Lewica zwycięży to leki na receptę będą kosztowały nie więcej niż 5 zł. Leki dla kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych, seniorów, rencistów oraz osób po przeszczepach będą nieodpłatne. „Zwiększymy liczbę lekarzy poprzez większą liczbę miejsc na studiach lekarskich, naszym priorytetem jest skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów do maksymalnie 30 dni”- powiedział Andrzej Szejna i dodał – „zamierzamy inwestować w służbę zdrowia, która w ostatnich latach została doszczętnie zdewastowana przez kolejne rządy prawicy ”
Kandydat zapowiedział godne płace i warunki pracy, płacę minimalną 2700 PLN od 1 stycznia 2020 roku, ochronę praw pracowniczych, pełne wynagrodzenie za okres zwolnienia lekarskiego na czas choroby i minimalną emeryturę i rentę w wysokości 1600 złotych na rękę. Podkreślił potrzebę ochrony zwłaszcza przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Szalonym pomysłem PiS jest zwiększenie składki na ZUS, co przełoży się na wyższe koszty pracy a tym samym spowoduje mniejszą liczbę miejsc pracy – mówił kandydat Lewicy. W kwestii polityki zagranicznej powiedział, że niepojęta jest strategia obecnie rządzącej partii, która podlizuje się Trumpowi (chodzi o prezydenta Stanów Zjednoczonych – przyp. red.) gdy on robi z nami tylko dobre dla niego interesy. To jest przecież fakt, że Ameryce płacimy za broń czy gaz, natomiast z Unii Europejskiej bierzemy pieniądze i się z nią spieramy. To nielogiczne.
Program Lewicy koncentruje się również na prawach kobiet, równych płacach dla pań i panów, ochronie zdrowia dla kobiet (okołoporodowa i ginekologiczna), ochronie praw człowieka i rodziny, prawach do świadomego macierzyństwa, w tym pełne finansowanie przez budżet państwa leczenia metodą in vitro.
Program 500+ to tak naprawdę 400+, bo ceny poszły w górę i jest inflacja. Może jedynie wyrównuje drożyznę, którą nam PiS zgotował. To jedyny program, który udało się wprowadzić w życie, bo żaden inny (np. mieszkania+) nie wypalił – kontynuował kandydat deklarując dla emerytów i rencistów świadczenia na poziomie 1600 zł netto miesięcznie, jak również dbałość o łatwy dostęp do kultury i komunikacji dla osób starszych.
Wspierający mecenasa Andrzeja Szejnę radny Robert Plech wyraził nadzieję, że sprzyjająca atmosfera rozmów z mieszkańcami jest dobrym prognostykiem na powrót Lewicy do Parlamentu.

1 KOMENTARZ

  1. Czarzasty, Szejna itd wielbią Armię Czerwoną. Podobno dała Polakom wolność. Ta swołocz gwałciła dziewczynki i kobiety wracające z robót i obozów. Tym , którzy nie chcieli ich wielbić wyrywali paznokcie i strzelali w tył głowy. Nie pojmuję ,jak można głosować na ich spadkobierców..

Dodaj komentarz

Wiadomości

Kradną i wpadną

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze