Podopieczni koneckiego WTZ-etu u wojewody i marszałka

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” od 11 lat współpracuje z placówką o podobnym profilu działania z Quedlinburga w Niemczech.

Spotkania podopiecznych obu placówek są okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania. Podopieczni WTZ w Końskich raz w roku wyjeżdżają na tydzień do Quedlinburga, a Końskie na podobnych zasadach goszczą przyjaciół z Niemiec.

Ciepło przyjęły gości

19 września br. delegacja złożona z przedstawicieli obu placówek w towarzystwie Grzegorza Pieca, starosty koneckiego odwiedziła Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Zarówno Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego jak i Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski bardzo ciepło przyjęły gości. Barbara Zbylut, kierownik WTZ w skrócie przedstawiła historię współpracy obu placówek. O działaniu organizacji pozarządowej „Lebenshilfe” („Pomoc życiowa”) i wspieraniu niepełnosprawnych u naszych zachodnich sąsiadów, opowiedzieli Ulrike i Heinrich Warnecke.

Niemcy byli zachwyceni

Wszyscy uczestnicy po obu spotkaniach otrzymali od gospodarzy pamiątkowe upominki. Niemieccy goście podkreślali uroki naszego regionu, który mieli okazję podziwiać podczas organizowanych podczas kolejnych wizyt wycieczek oraz wspaniały smak polskich potraw.

Zaprosili na jarmark

Obie wizyty minęły w miłej, przyjaznej atmosferze i z pewnością pozostaną w pamięci gości. Przedstawiciele delegacji niemieckiej przypomnieli o zaproszeniu do Quedlinburga w listopadzie tego roku i wspólnym uczestniczeniu w jarmarku świątecznym. Starosta Grzegorz Piec również otrzymał zaproszenie, by bliżej poznać to urokliwe miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz powiat Harz.

Dariusz Kosma

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze