Regionalne Targi Pracy -było w czym wybierać [ZDJĘCIA]

W Końskich, po raz trzeci zorganizowano Regionalne Targi Pracy. Przygotowali je Wojewódzki Urząd Pracy z Kielc i powiatowe Urzędy Pracy z Końskich, Skarżyska, Włoszczowy. Poszukujący pracowników rozmieścili się na 28 stanowiskach. Oferowali zatrudnienie dla 700 osób w kraju i 2000 za granicą.

Po raz trzeci w Końskich zorganizowano Regionalne Targi Pracy pod patronatem Andrzeja Bętkowskiego Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Potrzeby kadrowe prezentowały firmy z Końskich, powiatu koneckiego oraz powiatów:  włoszczowskiego, skarżyskiego, kieleckiego, szydłowieckiego, opoczyńskiego.

Jacek Werens, zastępca dyrektora PUB w Końskich mówił nam o specyfice  targów. Stwierdził, że  głównym celem Regionalnych Targów Pracy jest wyjście na przeciw oczekiwaniom społecznym, ponieważ Końskie wciąż boryka się ze sporym bezrobociem. Stopa bezrobocia wynosi nieco ponad 10 procent co daje 3228 osób. Na 28 stoiskach wystawienniczych w strefie zatrudnienia oferowano  ponad 700 wolnych miejsc pracy w kraju oraz ponad  2 000 miejsc pracy za granicą.

Tysiąc „handlujących”

27 września od godziny 10 do 12, w ogromnej sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich  na ten  swojego rodzaju bazar  ofert  przybyło tak wielu ludzi, że trudno było się przecisnąć.  Według obliczeń organizatorów, przewinęło się ponad tysiąc osób. Znaczy to, że zainteresowanie targami momentami przerosło oczekiwania i kalkulacje organizatorów, którymi byli Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Końskich oraz Starosta Powiatu Koneckiego.

Bezrobotni i szukający zatrudnienia

Targi Pracy, to  otwarte przedsięwzięcie, w którym uczestniczyły zarówno osoby bezrobotne i poszukujące pracy, także pracujące zainteresowane znalezieniem bardziej odpowiedniego dla nich stanowiska i zatrudnienia. Tegoroczne targi  były także  doskonałą okazją do poszukiwania kandydatów do pracy oraz możliwością przeprowadzenia bezpośredniej rekrutacji osób.

Wystawców podzielono na strefy. W strefie zatrudnienia na ludzi czekało 28 wystawców,  firm funkcjonujących na rynku powiatu koneckiego oraz agencji zatrudnienia, które  prezentowały profile własnych firm oraz przedstawiały własne oferty pracy. Na jednym ze stanowisk panie Magdalena Stępień i Dagmara Kowalska  z Promedica oferowały miejsca pracy za granicą. Można było zatrudnić się jako opiekunka, opiekun do osób starszych. Tu na miejscu można było otrzymać dokładne dane. Tylko brać oferty i jechać,  a zarobek jaki był gwarantowany na początek wynosi 2535 euro netto za 60 dni pracy.

Stargres reprezentowały Dorota Nowak i Anna Wybańska. Poszukiwały ludzi do pracy w „białych” firmach ceramicznych. Na różne stanowiska.

Nie tylko edukacja

W strefie edukacji było 6 wystawców. Jak  ZDZ, inne  jednostki szkoleniowe, które  przedstawiły ofertę edukacyjną oraz oferty szkoleń. Konecki Ochotniczy Hufiec Pracy, który reprezentowały Alina Kwiatkowska, Renata Pasieka, Monika Jedynak,  Paulina Naporowska doradzały, zachęcały młodych ludzi, by korzystali z edukacji jaką proponuje i realizuje hufiec pracy w Końskich. A tych jest  wiele i praktycznie każdy znajdzie coś korzystnego dla siebie.

Komenda Powiatowa Policji w Końskich prezentowała nowe policyjne mundury i oferty zatrudnienia w służbie. Do wstąpienia do policji zachęcał insp.dr Waldemar Cisowski, komendant powiatowy policji.

Zakład Doskonalenia Zawodowego podobnie jak OHP  oferował naukę, pracę.

Jerzy Cholewiński prezes PSS Społem w Końskich i Anna Sójka z tej spółdzielni poszukują sprzedawcy i specjalisty działu handlowego. Koneckie szkoły przygotowują fachowców w tych kierunkach, jak choćby sprzedawców. A na rynku wciąż ich brakuje.

O przyszłości

W strefie przedsiębiorczości miejsce znalazło  5 wystawców, a głownie  jednostek i instytucji publicznych. Tu swoje stanowiska zajęły ZUS, US, PFRON. Można było uzyskać wiele  informacji od wspomnianych firm, rozwiązać niektóre problemy.  Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kielcach udzielał informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego.          MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...
W środę, 29 stycznia, MKS Neptun Końskie rozegra pierwszy mecz kontrolny. Jak już informowaliśmy, 13 stycznia czwartoligowi piłkarze nożni Neptuna Końskie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze