Honda zderzyła się z audi. Są ranni!

W Błaszkowie na prostym odcinku drogi krajowej K42, czołowo zderzyły się honda z audi. Kierujący autami zostali ranni i ZRM przetransportował ich na SOR koneckiego szpitala. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża.

Kilka minut po  godzinie 7, drogą krajową k42 od strony Skarżyska w kierunku Stąporkowa jechała honda, którą kierował 23-letni mężczyzna. W przeciwnym kierunku zmierzał audi, prowadzony przez 47-letnią kobietę. Gdy samochody znalazły się w Błaszkowie, na prostym odcinku K42 zderzyły się czołowo – mówi nam podkomisarz Sylwia Sobczyńska, z prewencji KPP Końskie. Mężczyzna był trzeźwy. Został ranny, ma złamaną miednicę. Natomiast 47-latka ma poobijane, stłuczone żebra. Nie była w stanie  poddać się kontroli na zawartość alkoholu, w organizmie, bowiem  nawet niewielki wysiłek, jak dmuchnięcie powietrza  w alkomat  sprawiało jej ból. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, dokąd Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanych zostanie jej poprana krew. Postępowanie prowadzą policjanci, będą dochodzić w jaki sposób doszło do zderzenia samochodów.

Strażacy ratownicy pomagali

O godzinie 7,20 na miejsce zdarzenia przyjechała OSP KSRG Odrowąż. Druhami dowodził dh Jacek Szociński. Samochody znajdowały się na kołach na dwóch sąsiednich pasach ruchu. Za chwilę przybył zastęp JRG i dowodzenie akcją ratownictwa drogowego przejął mł.kpt. Krzysztof Kolekta. Kierujący hondą i audi byli uwięzieni w rozbitych samochodach, nieco oszołomieni zdarzeniem ale przytomni. Strażacy narzędziami hydraulicznymi rozcinali karoserie obu samochodów i wydobywali kierowców.

Przed przybyciem na miejsce zdarzenia służb ratunkowych, wsparcia psychicznego poszkodowanym udzielili: st. kpt. Ryszard Stańczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Końskich  i st. sekc. Jarosław Janus z KP PSP Końskie, którzy prywatnymi pojazdami jechali na służbę do Końskich – powiedział nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP.

Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanych na SOR koneckiego szpitala. A strażacy odłączyli akumulatory w samochodach, zakręcili butle z LPG. Plamę płynów powypadkowych na jezdni posypano sorbentem w celu zabezpieczenia przed dalszym rozprzestrzenianiem.

MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

  1. Chciałem zauważyć że również inne jednostki OSP i PSP brały udział w akcji ratowniczej. Materiał jest nie do końca rzetelny. Panie redaktorze proszę poprawić, OSP Stąporków, PSP Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze